امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۶:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نگاهی به دیدارهای گذشته استقلال و السد؛ آبی پوشان بدون باخت برابر حریف قطری

استقلال عصر امروز برای هشتمین بار به مصاف السد قطر می رود.

به گزارش بابل نوین،در هفت دیدار گذشته آبی پوشان هرگز مقابل حریف قطری شکست نداشته و امیدوارند تا با پیروزی در این دیدار بتواند به مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنند. در ادامه هفت دیدار گذشته استقلال برابر السد قطر را مرور خواهیم کرد.

 

السد ۱ – استقلال ۱ (سال ۱۳۶۹ دیدار رفت)

صمد مرفاوی تک گل استقلال را در این بازی به ثمر رساند.

استقلال ۱ – السد ۰ (دیدار برگشت)

استقلال با هدایت مرحوم پورحیدری در ورزشگاه آزادی میزبان تیم السد بود. زننده تک گل استقلال در این بازی صمد مرفاوی بود. استقلال در ادامه این رقابتها موفق شد برای دومین بار قهرمان جام باشگاه های آسیا شود.

السد صفر – استقلال یک

استقلال در این بازی با گل علی سامره به پیروزی رسید. آبی پوشان با بازی محتاطانه ای که ارائه کردند تا در پایان با همین یک گل حریف قطری خود را شکست دهند.

استقلال ۲ – السد یک

استقلال به لطف پیروزی در بازی رفت، در این دیدار کار ساده تری پیش رو داشت اما با این حال بازی بهتری ارائه کرد و به لطف درخشش هادی طباطبایی توانست حریف را شکست دهد. گل های استقلال در این بازی را نیکبخت واحدی و رسول خطیبی به ثمر رساندند. البته در آن دور از رقابتها که به صورت متمرکز در امارات برگزار شد، هدایت استقلال به عهده رولند کخ آلمانی بود اما استقلال نتوانست از گروه خود صعود کند.

استقلال یک – السد یک

استقلال در مرحله پلی آف پس از پشت سر گذاشتن ذوب آهن ایران و الاتفاق عربستان، به مرحله گروهی رسید و با السد همگروه شد. در دیدار رفت استقلال با گل دقیقه ۲۷ فرهاد مجیدی از حریف پیش افتاد اما کیتا در اواخر بازی گل تساوی را به ثمر رساند تا بازی با همین نتیجه به پایان برسد.

السد قطر ۲ – استقلال ۲

در دیدار برگشت همان سال استقلال در قطر به مصاف السد رفت و با دو گل فرهاد مجیدی در نیمه اول از حریف پیش افتاد. اما گل های خلفان ابراهیم و حسن الهایدوس بازی را به تساوی کشاند. در آن دوره از رقابتها استقلال نتوانست از مرحله گروهی صعود کند. جالب اینکه السد به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان دست یافت و در جام باشگاه های جهان هم به مقام سوم رسید./م

منبع : نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين