امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۷:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
عریقات:

به رسمیت شناخته شدن رژیم صهیونیستی در صورت انتقال سفارت آمریکا لغو می شود

عضو ارشد مذاکره‌کننده فلسطینی هشدار داد در صورتی که سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس منتقل شود به رسمیت شناخته شدن رژیم صهیونیستی هم لغو خواهد شد.

 

 

به گزارش بابل نوین،عضو ارشد مذاکره‌کننده فلسطینی امروز سه‌شنبه در سفر به پاریس هشدار داد در صورتی که سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس منتقل شود، به رسمیت شناخته شدن رژیم صهیونیستی هم در همان روز از سوی سازمان آزادیبخش فلسطین لغو خواهد شد.

وی افزود: «چنانچه آمریکایی‌ یا هر کشور دیگری سفارت خود را از تل‌آویو منتقل کنند، چنانچه ما یکروز صبح از خواب بیدار شویم و ببینیم که کسی تصمیم به انتقال سفارت خود گرفته در همان روز به رسمیت شناخته شدن دولت اسرائیل از سوی سازمان آزادی‌بخش فلسطین نیز لغو خواهد شد و فلسطین خواستار پیوستن به ۱۶ سازمان بین‌المللی خواهد شد. برای ما فلسطینی‌ها داشتن کشوری که قدس پایتخت آن نباشد هیچ معنایی ندارد.»

اظهارات عریقات در حالیست که روزنامه «هاآرتص» چند روز پیش از لغو انتقال سفارتخانه آمریکا به «قدس» از سوی رییس جمهوری این کشور خبر داد.

منابع خبری صهیونیستی طی این خبر اعلام کردند که «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا طی دستوری انتقال سفارتخانه این کشور در فلسطین اشغالی از شهر «تل‌آویو» به «قدس» را متوقف کرده است.

«باراک راوید» خبرنگار برجسته روزنامه «هاآرتص» طی یک توئیت اعلام کرد که ترامپ همچنین پیامی را ضد شهرک‌سازی‌های صهیونیستی (در کرانه باختری و قدس اشغالی) فرستاده و خواستار اجرای راهکار دو دولتی شد.

عریقات که سال‌هاست مسوولیت مذاکره با صهیوینست ها را بر عهده دارد، یک روز پس از انتخاب «دیوید فریدمن» به عنوان سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی نیز گفت که قدس آرمانی است که رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها درباره آن مذاکره خواهند کرد و فلسطینی‌ها می‌خواهند قدس پایتخت دولت مستقلشان باشد و تصریح کرد که تصمیم دونالد ترامپ برای انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس افق‌های «صلح با اسرائیل» و راهکار «دو دولتی» را نابود خواهد کرد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اوایل ژانویه گذشته پیش از آغاز به کار رسمی «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید، هشدار داده بود که انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس که ترامپ قصد انجام آن را دارد، «خط قرمز» است و پیامدها و عواقب جدی برای روند صلح خاورمیانه و جهان در پی خواهد داشت./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين