امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۰:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۸۰ درصد طلاق ها در پنج سال اول زندگی

رئیس سازمان بهزیستی گفت: طبق بررسی ها، 80 درصد طلاق ها در پنج سال اول زندگی رخ می دهد و این موضوع از آماده نبودن زوجین برای تشکیل زندگی حکایت دارد.

به گزارش بابل نوین، انوشیروان محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگاران در زنجان افزود: ظرفیت نقدپذیری در افراد جوان و برای تشکیل زندگی در مقایسه با سال های گذشته بسیار کاهش یافته است که سازمان بهزیستی تلاش دارد با اجرای برنامه هایی این مهم را ارتقا دهد.
وی اظهارکرد: بر این اساس این سازمان با همکاری وزارت آموزش و پرورش طرحی با عنوان ‘ نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان ‘ با همکاری پنج دستگاه دیگر اجرا می کند.
محسنی بندپی افزود: در این طرح از دوران کودکی بحث ارتقای مراقبت های اجتماعی در دستور کار قرار می گیرد و علاوه بر آن مداخلات بهنگام و مشاوره های لازم نیز ارائه خواهد شد.

*** یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک حاشیه نشین سرو می شود
رئیس سازمان بهزیستی گفت: در مناطق حاشیه نشین کشور علاوه بر احداث پایگاه خدمات اجتماعی، یک وعده غذای گرم نیز در مهدهای کودک این مناطق سرو می شود.
وی بیان کرد: افراد ساکن در مناطق حاشیه نشین به لحاظ اقتصادی و جسمی آسیب پذیر هستند و باید اقداماتی از سوی دستگاه های متولی در این خصوص انجام گیرد.

*** فعالیت ۲ هزار کمپ اعتیاد در کشور
این مسئول با اشاره به فعالیت ۲ هزار کمپ اعتیاد در کشور گفت: تلاش می شود مراکز دچار مشکل در مناطق پرخطر و نیازمند نیز با اعمال شاخص هایی به فعالیت خود ادامه دهند.
وی ابراز کرد: تا کنون از فعالیت ۴۰۰ کمپ اعتیاد غیر مجاز در کشور جلوگیری شده است و در صورت دریافت گزارش هایی مبنی بر نبود استانداردها، اقدامات لازم انجام می شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بر این اساس امسال در مراکز نگهداری، حدود ۱۲ هزار معتاد پذیرش شده اند و برای اولین بار نیز مرکز نگهداری اقامتی کودکان زیر ۱۷ سال به صورت نمونه در سیستان و بلوچستان برای دختران و پسران راه اندازی شده است.
به گفته وی، اعتیاد در زنان شیوع یافته است که باید نسبت به کنترل آن اقدام شود و علاوه بر آن باید از زنانه شدن آسیب های اجتماعی جلوگیری و آن را کنترل کرد. /ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين