امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۱:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۴۰درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شده است

معاون مسکن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد روستایی غیر مقاوم در کشور وجود دارد.

به گزارش بابل نوین، عزیزالله مهدیان در حاشیه آئین بهره‌برداری از۱۰۰ واحد مسکونی بافت فرسوده اظهار داشت: واحدهای مسکن روستایی در بیش از ۳۷ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار ساخته شده که بخشی از آن‌ها نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است.

وی افزود : ۳۸ هزار میلیارد ریال در سال ۹۵ تسهیلات بانکی برای مقاوم سازی واحدهای روستایی به متقاضیان پرداخت شد.

مهدیان با بیان اینکه سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور مقاوم سازی می‌شود افزود : تاکنون ۴۰ درصد از واحدهای مسکونی روستایی سطح کشور مقاوم سازی شده است.

وی با بیان اینکه ۲ میلیون واحد روستایی بافت فرسوده به مرحله نوسازی و مقاوم سازی در کل کشور رسیده است ادامه داد: هم اکنون بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار واحد روستایی غیر مقاوم در کشور وجود دارد.

مهدیان با بیان اینکه پنج میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور وجود دارد گفت: در این واحدهای مسکونی جمعیتی بیش از ۲۳ میلیون نفر سکونت دارند.

معاون مسکن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برخورداری از خانه نوساز و مقاوم، انگیزه برای ماندن روستائیان در روستا را افزایش داده که این خود سبب رونق تولید و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها می‌شود.

مهدیان بهسازی منازل روستایی را یکی از اقدامات صورت گرفته در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: یکی از عوامل عدم مهاجرت و ماندگاری در روستاها داشتن مسکن مناسب و مقاوم بوده و لذا بنیاد مسکن سعی دارد تا با بهسازی مسکن روستایی موجبات ماندگاری آنان را افزایش داده تا اقتصاد روستا و ویژگی بارز آن یعنی تولید محور بودن، از رونق نیفتد.

وی با بیان اینکه ۷ درصد از تعداد واحدهای روستایی مقاوم قبل از سال ۸۴ بوده است افزود: دولت به تنهایی قادر به مقاوم سازی منازل و ساختمان‌ها نیست و مقاوم سازی منازل و ساختمان‌ها با همکاری و مشارکت مردم حاصل می‌شود./ص

قدس آنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين