امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۲۱:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کریستیانو رونالدو و چالش ۳۲ سالگی

به نظر می رسد رونالدو باید برای اثبات خود یک بار دیگر توانایی خود را در سن 32 سالگی نیز به تصویر بکشد.​​​​​​​

به گزارش بابل نوین، طی چند سال اخیر همیشه رونالدو را به عنوان فوتبالیستی برای غلبه بر چالش های پیش رو می شناختیم اما حالا او باید آمار فوق العاده خود را در این سن نیز ادامه دهد.

نشریه “مارکا”، روند مهاجمان بزرگ تاریخ این باشگاه در سن ۳۲ سالگی و بعد از آن را  در طی سالیان دور و نزدیک را بررسی کرده است.

در طول تاریخ کهکشانی ها، تنها آلفردو دی استفانو و فرانس پوشکاش قادر بودند آمار فوق العاده گلزنی خود را بعد از این سن نیز ادامه دهند. میانگین آمار گلزنی دی استفانو بعد از ۳۲ سالگی از ۳۱ به ۲۴ کاهش پیدا کرد اما با همین ارقام نیز تا ۳۸ سالگی در ترکیب قوهای سپید درخشد.

 اما بسیاری دیگر از ستارگان تاریخ این باشگاه در این امر ناکام بودند. رائول گونزالس که تا قبل از ۳۲ سالگی آمار ۱۴ گل در هر فصل را ثبت کرده بود، به یکباره به ۵ گل تنزل یافت و رودفان نیستلروی نیز ۲۶٫۵ به ۵٫۵ در هر سال رسید.

حتی هوگو سانچس، مهاجم افسانه ای رئال نیز شرایطی بهتر از این را تجربه نکرد و در حالیکه روزگاری ۳۷ گل در ترکیب لوس بلانکوس به ثمر می رساند، بعد از این سن به ۱۱ گل تنزل یافت.

رونالدو که در سالهای اخیر آماری شگفت انگیز را در ترکیب رئال ثبت کرده بود و معمولا سالانه بیش از ۵۰ گل به ثمر می رساند، تا فوریه تنها ۲۰ بار گلزنی کرده و تا پایان فصل کار دشواری برای رسیدن به میانگین همیشگی خود دارد./ص

ورزش سه

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين