امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/12 - 12:42 ذخیره فایل ارسال به دوستان

طرح صهیونیستی عربستان در تجاوز به یمن

حمله عربستان به یمن علاوه بر اهداف علنی، اهداف پنهانی نیز دارد که غربی‌ها از جمله فرانسه و نیز اسرائیل در تلاش برای تحقق آن هستند تا علاوه بر کسب سودهای سرشار از فروش سلاح ادعاهای ساختگی خود را جامه عمل بپوشانند

 به گزارش بابل نومه به نقل از خبرگزاری تسنیم حمله عربستان به یمن اهداف پیدا و پنهانی را در دل خود جا داده است که کشورهای غربی و نیز اسرائیل در صدد تحقق آن هستند.
به گزارش پایگاه خبری العهد لبنان، یکی از این اهداف این است که اسرائیل با طرح ادعاهای ساختگی تلاش دارد این بار یمن را سرزمین موعود اعلام کند.

بنابراین باید پرسید آیا حمله عربستان به یمن، این کشور را به فلسطین جدیدی تبدیل خواهد کرد؟

عربستان ناکام در یمن و بازیچه غرب و اسرائیل

عربستان با حمله به یمن نتوانست هیچ یک از اهداف علنی خود را تحقق بخشد، با این حال این حمله اهداف غیر علنی نیز دارد که ریاض در تلاش است در چارچوب زیاده خواهی های خود آن را محقق سازد و در کنار آن غربی ها و اسرائیل نیز تلاش دارند با به بازی گرفتن آل‌سعود و متحدانش در طرح موسوم به ائتلاف عربی، اهداف خود را جامه عمل بپوشانند.

وحشت و هراس آل سعود

در مورد زیاده خواهی‌های آل سعود، روزنامه ایندیپندنت انگلیس به تازگی نوشت: ملک سلمان و پسرش محمد، حمله به یمن را ابزاری برای تقویت قدرت و خلاص شدن از رقیبان خود در خاندان حاکم می‌دانند، به این معنی که کشمکش بر سر قدرت در آل سعود از آغاز بحران نگران کننده ای حکایت دارد که به اندازه ای عمیق و ریشه دار است که طرفهای درگیر را به سمت ماجراجویی سوق می‌دهد که با توجه به نشانه‌های موجود به نظر می‌رسد چه بسا کل سلطنت سعودی را در معرض خطر بسیار جدی قرار دهد.

از سوی دیگر در پی اظهارات باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مورد خطری که از درون خاندان حاکم سعودی را تهدید می‌کند، «هیلاری‌مان لیفوریت» مدیر سابق امور ایران و افغانستان و خلیج فارس در شورای امنیت ملی آمریکا اظهار داشت، سعودی‌ها به دلیل احساس چند دستگی و هراس از تحولات جاری در منطقه تلاش دارند از مستقل شدن سیاست خارجه یمن جلوگیری کنند.

سودهای خیالی

صرف نظر از نقشه تحکیم سلطه در منطقه که در مراکز تصمیم گیری واشنگتن و تل آویو و نیز برخی پایتخت‌های غربی در حال ترسیم است، ناگفته پیداست که سوق یافتن کشورهای ثروتمند منطقه خلیج فارس به سمت جنگ و در نتیجه خرید سلاح به نفع سازندگان صنایع نظامی آمریکا و متحدانش است، از همین رو کارخانه‌های تسلیحاتی صندوقچه سلاح‌های خود را گشوده اند.

واقعیت این است که یک میلیارد دلاری که عربستان روزانه برای حمله به یمن هزینه می‌کند و هزینه‌هایی که متحدانش پرداخت می‌کنند و پول‌هایی که برای کمک تسلیحاتی به گروههای تکفیری و تروریستی هزینه می‌شود، همه نصیب صندوق صنایعی می‌شود که صاحبان آن از نفوذ کافی برای راه انداختن جنگ‌هایی مانند جنگ یمن برخوردار هستند و از این کار دنبال یک هدف هستند: فروش سلاح.

در همین ارتباط می‌توان به قرارداد هشت میلیارد دلاری فرانسه برای فروش هواپیما به قطر و نیز گفت وگوهای جاری بین دو کشور برای اجرایی کردن طرح های ۱۳ میلیارد دلاری اشاره کرد به اضافه اخباری که حاکی از این است که فرانسه در مقابل قول دخالت نظامی در یمن مبلغی مشابه را نیز از قطر دریافت کرده است.

همه این سودهای پولی بخشی از اهداف غیر علنی است که فرانسه به برکت جنگ علیه یمن از آن خود کرده است.

حمله عربستان به یمن

اما سرمایه گذاری مالی غرب در جنگ علیه یمن به سود ناشی از فروش تسلیحات ختم نمی‌شود، زیرا به نظر می‌رسد در پی استفاده از هزاران تن مواد منفجره که بر سر یمنی‌ها آوار شد، انبار بمب و تسلیحات عربستان و متحدانش خالی شده است و چه این جنگ ادامه یابد یا به پایان برسد، به هر حال ریاض و متحدانش ناچار باید این انبارها را بار دیگر پر کنند، به عبارت دیگر باید میلیاردها دلار به جیب سازندگان سلاح بریزند.

همچنین به نظر می‌رسد علاوه بر اخباری که از مشارکت رژیم صهیونیستی در حمله به یمن و استفاده از مهمات جدید حکایت دارد، هواپیماهای سعودی بارها به بهانه تعمیرات در فرودگاههای اسرائیلی فرود آمده و پس از مجهز شدن به سلاح‌های لازم برای ادامه حملات به یمن، به پرواز در می آیند.

یمن و طرح صهیونیستی

بی تردید همکاری سعودی- اسرائیلی در خدمت اهداف دیگری نیز قرار دارد که با طرح‌های زیاده طلبانه اسرائیل در قبال یمن در ارتباط است، به عبارت دیگر این روزها سیل تئوری ها و نظریه‌ها را می شنویم که برخی افراد از جمله بسیاری از عرب‌ها به عنوان مورخ آن را سرهم می‌کنند.

این نظریه‌ها پر از ادعاهایی است که بر اساس آن حجاز و یمن مهد حضور تاریخی یهود و دین یهودی معرفی می شود و بر این اساس یمن و باقی مناطق جزیره العرب به سرزمین موعود دیگری تبدیل می شوند که اسرائیلی ها مدعی هستند در آنجا حقوق تاریخی دارند.

اخیرا نیز برخی رسانه ها نیز ساز این ادعاها را کوک کرده و ادعای عربستان و متحدانش مبنی بر حمله یمن به نجران را پوشش داده و در توضیح در مورد نجران به عنوان شهری یمنی که سعودی‌ها از چند دهه پیش آن را تحت تسلط دارند، چیزی جز این نیافتند که یادآور شوند این شهر پایتخت نواس الحمیری است که بنابر این ادعاها وی پیش از اسلام مملکت یهودی را در یمن تاسیس کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين