امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۱۳:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جشنواره‌ای که تا آخرین ساعات از حاشیه دور نماند!

به گزارش بابل نوین،  آخرین و یازدهمین روز از برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بدون حاشیه به پایان نرسید و …
یازدهمین و آخرین روز از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در حالی به کار خود پایان داد که بدون حواشی نبود و اتفاقات داغ آن دوباره در راس خبرهای سینمایی قرار گرفت.

راهروهای برج میلاد از رونق و شور و حال افتاده بود و دیگر از حضور هنرمندان و سینماگران خبری نبود.

اولین سانس نمایش فیلم با «شنل» ساخته حسین کندری آغاز شد که تقریبا نیمی از سالن پر شد.

پس از «شنل» نوبت به نمایش «بیست و یک روز بعد» رسید و مجددا راهروها مملو از مخاطب و شاهد صف طولانی تماشاچیان بود. فیلمی که پس از اتمام نمایش، بازخوردهای مثبتی به همراه داشت.

نشست فیلم خردمندان با حواشی روبرو شد. پس از گلایه های کارگردان و تهیه کننده مبنی بر دیده نشدن فیلمشان در بخش های مختلف توسط هیئت داوران، نوبت به صداگذار فیلم رسید که از سیستم سالن نمایش برج میلاد گلایه کرد و بین او با مسئول فنی برج صحبت هایی رد و بدل شد.

ساره بیات هم پس از سکوتی طولانی از اول نشست، لب به سخن گشود و از داوری‌ها تا دیگر اتفاقاتی که در بحث عملکرد متولیان جشنواره امسال رخ داده بود، گلایه کرد.

وی در ادامه پاکتی که محتوای آن کارت کاندیدا شدنش و حضور در آیین تجلیل از نامزدها بود را رو کرد و گفت: اگر من نامزد دریافت سیمرغ نشدم، چرا در مراسم تجلیل از من دعوت شده است؟!

وی ادامه داد: بیش از یک دهه سکوت کردم و در مقاطع مختلف گلایه و شکایتی نداشتم اما این اتفاق برایم غیر قابل تحمل و گذشت بوده است.

این قائله خاتمه نیافت؛ تا اینکه در نشست خبری «بن بست وثوق» سومین فیلم آخرین روز جشنواره، محمود گبرلو از طرف مسئولان برگزارکننده، اعلام کرد: این کارت دعوتی بوده که برای همه هنرمندان و سینماگران رفته است. گویا امسال برای برخی از هنرمندان به عنوان مهمان ویژه کارتی صادر شده است. اما سوال اینجاست چرا عنوان کارت ساره بیات که به خبرنگاران نشان داد، کارت کاندیدا بوده است؟!

«رهایی از بهشت» ساخته علی نوری اسکویی بود در آخرین سانس آخرین روز جشنواره نمایش داده شد و به جهت حال و هوای خلوت برج، استقبالی از آن صورت نگرفت.

پس از برگزاری نشست این انیمیشن و پایان کار سینماگران و رسانه‌ها جهت نمایش آثار و برگزاری نشست های خبری، اهالی رسانه عکس‌های دسته جمعی و یادگاری با هم گرفتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين