امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۱۳:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روایت انتخابات ۹۲ در در رمان مریم حسینیان

رمان «ما این‌جا داریم می‌میریم» نوشته‌ مریم حسینیان به زودی توسط نشرچشمه منتشر خواهد شد. داستان این رمان مربوط به روزهای انتخابات ریاست جمهوری سال 92 است.

به گزارش بابل نوین، رمانِ «ما این‌جا داریم می‌میریم» دومین رمانِ مریم حسینیان و چهارمین کتابِ اوست. نویسنده‌ای که با رمانِ قبلی‌اش، «بهار برایم کاموا بیاور» نامزد جایزه‌ی هوشنگ گلشیری شد.

این رمان را نشرِ چشمه منتشر می‌کند. رمانِ تازه‌ حسینیان جهان و فضایی خاص دارد. رمان درباره‌ چند شخصیت عمدتاً زن در خانه‌ای در یوسف‌آباد است. از جمله دو خواهر که یکی تند و خشک و بازنشسته است و دیگری سرخوش و خوش‌ آب و رنگ که گویا از دیگری متنفرند. از سویی شاهد حضور دختر دانشجویی هستیم که برای حسن روحانی رای جمع می‌کند و پسری که در ستادِ انتخاباتی جلیلی مشغول کار است، زنی تنها که در کارِ تجارت و قاچاق است و مردی که از زندگی روزمره‌اش به تنگ آمده و چندین و چند قهرمانِ دیگر که سرنوشت‌شان با هم گره می‌خورد.

این میان ناظران اصلی دو پریِ سقوط کرده هستند. دو پری افسانه‌ای که در آشپزخانه‌ خواهران تنها گیر افتاده‌اند و قدرت بازگشت به جهانِ خود را ندارند و همین وضعیت است که با چند اتفاق مهم در زندگی هر کدامِ از این شخصیت‌‌ها باعث می‌شود رمان مملو از ماجرا و قصه باشد.

حسینیان با ترکیبِ امری متافیزیکی با رئالیسمی آشنا رمانی نوشته که در ساختارِ معنایی قرار است بداعت‌های فراوانی داشته باشد. مریم حسینیان دراین روزها مشغولِ نوشتن رمانِ تازه‌ی خود «بانو گوزن» است و هم‌چنین خرده‌روایت‌هایی از سال‌ها کار و تجربه در کانون پرورشی کودکان و نوجوانان و برخورد با نوجوان‌هایی خاص و قصه‌هایی که برای‌اش رقم زدند.

«ما این‌جا داریم می‌میریم» هفته‌ی آینده به بازار می‌آید.  /ص

ایبنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين