امروز : پنج شنبه, ۱۰ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۱۸:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون وزیر ورزش در نهاوند مطرح کرد:

پیش‎بینی اعتبار ۵۰ میلیاردی برای ساخت خانه‌های جوان

معاون امور ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: 50 میلیارد تومان در بودجه سال 96 در قالب یک ردیف خاص برای ساخت خانه‌های جوان در کشور پیش‌بینی شده است.

به گزارش بابل نوین، محمدرضا رستمی پنجشنبه ۲۱ بهمن در شورای اداری شهرستان نهاوند، اظهار کرد: خانه جوان تا به امروز در ۱۵ استان کشور ایجاد و راه‌اندازی شده که امروز نیز در استان همدان یک مورد آن تشکیل و راه‌اندازی شده است.

وی عنوان کرد: خانه جوان مکانی مناسب برای طرح، بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات جوانان در زمینه‌های مختلف اعم از اشتغال و ازدواج است.

معاون وزیر ورزش افزود: تا کنون ۸۰۰ هزار فقره وام ازدواج پرداخت شده است و تا پایان سال ۳۰۰ هزار فقره دیگر وام پرداخت خواهد شد به طوریکه تا پایان سال، دولت مجموع پرداختی‌ها را به یک میلیون و ۱۰۰ هزار فقره می‌رساند.

وی وام ازدواج را یکی دیگر از مسائل کلیدی برای جوانان عنوان کرد و ادامه داد: با وجود فشارهای اقتصادی، دولت وام ازدواج را از سه به ۱۰ میلیون رساند و درحال حاضر تمامی ثبت‌نام‌شدگان در سامانه وام خود را دریافت کرده‌اند.

رستمی با بیان اینکه دولت توسعه سمن‌های جوانان  و موضوع جوانان را در اولویت اعلام کرده است، گفت: تمام تلاش دولت در راستای کمک به جوانان در حوزه ازدواج و مشاوره‌های پیش از ازدواج است.

وی طرح افزایش و توانمندسازی سمن‌های حوزه جوانان را در راستای برنامه‌های دولت برای افزایش مشارکت اجتماعی جوانان‌ اعلام کرد و گفت: از ابتدای تشکیل دولت یازدهم تعداد سمن‌ها از ۵۰ مورد به ۱۵۰۰ سمن افزایش یافته است.

وی درباره برنامه دولت درباره ارائه مجوز و توانمند کردن سمن‌ها تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است تعداد سمن‌ها تا پایان سال به ۲۰۰۰ مورد و تا پایان فعالیت دولت به ۲۵۰۰ مورد افزایش پیدا کند./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين