امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۱۹:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وظیفه دولت پشتیبانی از تشکل‌های مردمی قرآنی است

معاون سابق ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن الکریم گفت: دولت نهایت سعی و تلاشش را در پشتیبانی و حمایت و توسعه جریان‌ها و تشکل‌های مردمی قرآنی داشته باشد.

به گزارش بابل نوین،یوسف افراش، معاون سابق ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، در خصوص نقش دولت در حمایت از مؤسسات و خانه‌های قرآن و بطور کل در حمایت از این جلسات مردمی، اظهار کرد: نقش اساسی و اصلی را در انقلاب اسلامی همین جریان‌ها و تشکل‌های مردمی ایفا کردند؛ لذا دولت وظیفه دارد که نهایت سعی و تلاشش را در پشتیبانی و حمایت و توسعه این جریان‌ها و تشکل‌های مردمی داشته باشد.
وی همچنین درباره جایگاه مدیران و مربیان و فعالان قرآنی در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی گفت: جلسات قرآن و هیئت‌های دینی از پایگاه‌هایی بودند که طی آن زمان در زمینه ایجاد روشنگری بین آحاد جامعه نقش‌آفرینی می‌کردند.
افراش ادامه داد: البته پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز این هیئات و جلسات قرآنی و مساجد، پایگاه‌های مهمی برای نشر و بسط آموزه‌های قرآنی هستند.
وی با اشاره به اینکه این پایگاه‌های معنوی نقش مهمی در دفاع از آرمان‌های امام(ره) و اهداف انقلاب دارند، بیان کرد: البته آن زمان این نهادهای مردمی به صورت سازمان یافته وجود نداشت و بیشتر به صورت خودجوش بوده و فعالیت می‌کردند. /ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين