امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۲۰:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دو پیام جدید بشار اسد برای مخالفان

به گزارش بابل نوین، در برهه اخیر شایعاتی درباره رئیس جمهور سوریه منتشر شد اما دیدارهای اخیر وی خط بطلانی بر این شایعات بود.
میزبانی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دمشق از هیأت‌های پارلمانی و رسانه‌ای کشورهای مختلف طی چند روز گذشته افزایش یافته است.

در واقع این دیدارها برای داخل و خارج از سوریه حامل پیام‌هایی است؛

نخست؛ بشار اسد سالم است و هر چه در شبکه های اجتماعی درباره سکته قلبی وی گفته می‌شد، کاملا نادرست است. یکی از کسانی که به آتش شایعات اخیر می‌دمید، فیصل قاسم مجری شبکه قطری الجزیره است؛ شبکه‌ای که نقشی انکارناپذیر در شعله‌ور کردن آتش اختلاف و دشمنی در سوریه از سال ۲۰۱۱ داشته است.

دوم؛ بشار اسد به مذاکره با گروه‌های مسلح سوریه باور دارد؛ مذاکره‌ای که روسیه آن را بر وی تحمیل نکرده است.

وبگاه خبری «الحدث نیوز» با ذکر مقدمه فوق، اظهارات «دیمیتری ساپلین» عضو کمیسیون امور دفاعی مجلس دومای روسیه که ریاست هیأتی را بر عهده داشت که با بشار اسد دیدار کرد، در تأیید دو نکته مذکور است.

ساپلین تأکید کرد که رئیس جمهور سوریه در سلامت کامل به سر میبرد و دولت وی آماده مذاکره مستقیم با همه گروههای معارض است.

اسد در جریان دیدار با هیأتی پارلمانی از بلژیک نیز، دست راست و چپ خود را تکان میداد و گویا میخواست تأکید کند که به هیچ وجه فلج نشده است.

قدر مسلم اینکه، پیام‌های اسد به طرفهای خارجی و داخلی رسید که می‌خواست به دست آنان برسد؛ لذا گفتگو با معارضان مسلح در آستانه آغاز شد. اما پیام مربوط به سلامتی وی نیز به دست همه رسید و خط بطلانی بر همه شایعات بود.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين