امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۲۱:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دعوت پاکستان از روحانی برای حضور در اجلاس اکو

به گزارش بابل نوین، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی نخست وزیر پاکستان از گسترش روابط با اسلام آباد استقبال کرد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی  رئیس‌جمهور عصر جمعه و در تماس تلفنی “محمد نواز شریف” با وی، ضمن ابراز خرسندی از نزدیکی  و ارتقای روابط جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، اظهارداشت: تهران از گسترش روابط با اسلام آباد استقبال می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو اکو در پاکستان تصریح کرد: امیدوارم در اجلاس اکو به میزبانی پاکستان، شاهد تحولات مثبت ، روابط نزدیک میان کشورهای عضو و همچنین  تقویت همکاریها در این سازمان منطقه‌ای باشیم.

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران، فرصت بی نظیری را برای توسعه و تعمیق روابط با کشورهای همسایه و مسلمان ایجاد کرد، گفت: ایران و پاکستان برای گسترش و ارتقای همکاری‌ها در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از امکانات گسترده‌ای برخوردارند که باید در راستای خواست دو ملت، از این فرصت‌ها استفاده کرد.

روحانی همچنین با تشکر از ابراز تسلیت نخست وزیر پاکستان به مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزود: این شخصیت بزرگ عاملی مهم در برقراری روابط نزدیک بین دو کشور بود و تلاش داریم تا این روابط صمیمانه همچنان ادامه یابد.

نخست وزیر پاکستان نیز در این تماس تلفنی، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دولت و ملت ایران گفت: تقویت بیش از پیش روابط با جمهوری اسلامی ایران، اولویت سیاست خارجی پاکستان است.

نواز شریف، جمهوری اسلامی ایران را کشور برادر و دوست پاکستان توصیف و تاکید کرد: تلاش داریم مناسبات دو کشور بیش از گذشته تقویت شود.

نخست وزیر پاکستان همچنین از رئیس‌جمهوری برای حضور در سیزدهمین اجلاس اکو دعوت و تصریح کرد که حضور جمهوری اسلامی ایران در این نشست برای ارتقای جایگاه سازمان اکو بسیار حائز اهمیت است.

وی با ابراز تاسف از فقدان عظیم درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد که ایشان نقشی بی بدیل در ارتقای روابط دو کشور داشتند.

منبه:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين