امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۲۱:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آل‌خلیفه باز هم مانع از برگزاری نمازجمعه شد

به گزارش بابل نوین، در حالی که تنها چند روز بیشتر به فرارسیدن ششمین سالروز انقلاب ۱۴ فوریه باقی نمانده است، رژیم آل خلیفه باز هم از برگزاری نماز جمعه در منطقه الدراز در غرب منامه جلوگیری کرد.

به نقل از رسانه‌های بحرینی، در آستانه فرارسیدن سالروز انقلاب ۱۴ فوریه در بحرین، رژیم آل خلیفه امروز از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان بحرین در مسجد امام صادق علیه‌السلام در منطقه الدراز جلوگیری کرد.

منطقه الدراز محل سکونت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر بزرگ شیعیان بحرین است که رژیم آل خلیفه تابعیت بحرینی وی را لغو کرده است و این منطقه از ۷ ماه قبل تحت محاصره شدید نیروهای آل خلیفه است و این رژیم از آن زمان تاکنون از برگزاری نماز جمعه در این منطقه جلوگیری می‌کند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی (۲۵ بهمن ۱۳۸۹) صحنه خیزش مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.

مخالفان بحرینی با برپایی تظاهرات و اعتراضات مسالمت‌آمیز، آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در این کشور را خواستار شده‌اند.

رژیم بحرین با هم‌دستی برخی از کشورهای عربی همچون عربستان سعودی به سرکوب جنبش مردم بحرین پرداخته و با پرونده‌سازی و طرح اتهامات واهی، فعالان مدنی و سیاسی را به زندان‌های طولانی‌‎مدت محکوم و یا آنان را از حق تابعیت محروم می‌کند.

در سیاست سرکوب‌گرانه رژیم آل خلیفه علیه معترضان ده‌ها نفر کشته و هزاران نفر زخمی یا زندانی شده‌اند.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين