امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۰:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ترامپ دستور مهاجرتی جدید صادر می‌کند

به گزارش بابل نوین، رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به ملغی شدن ممنوعیت مهاجرتی جنجالی‌اش در دادگاه استیناف متعهد شد تا “اقدامی فوری” در راستای آنچه حفاظت از مرزها و شهروندان کشورش خواند، انجام دهد.

به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن گفت: ما کارهایی را انجام می‌دهیم که کشورمان را “امن” نگه دارد.

با این حال او برنامه‌های آتی‌اش را اعلام نکرد.

ترامپ گفت: این کار فورا انجام می‌شود. اجازه نمی‌دهیم کسانی به کشورمان وارد شوند و بخواهند به مردم ما آسیب برسانند. سرانجام تردیدی ندارم که ما در این پرونده حقوقی خاص پیروز می‌شویم. مردم به من رای دادند تا کشور را “امن” نگه دارم.

وزارت دادگستری آمریکا هم گفته است که تصمیم دادگاه استیناف را بررسی می‌کند و یک سری گزینه‌ها را در دست دارد و ممکن است این پرونده برای تجدید نظر مجدد راهی دیوان عالی شود.

رئیس‌جمهوری جنجالی آمریکا همچنین به خبرنگاران گفت که دوشنبه یا سه‌شنبه احتمالا “دستور جدیدی” را اعلام کند.

ترامپ ۲۷ ژانویه یک فرمان اجرایی جنجالی درباره ممنوعیت ورود مسافرانی از هفت‌ کشور مسلمان به آمریکا را امضا کرد. علاوه بر این، او برنامه مهاجرتی آمریکا را برای دست‌کم چهار ماه به حالت تعلیق درآورد. در پی آن، یک قاضی فدرال اجرای دستور ترامپ را به حالت تعلیق درآورد و دادگاه استیناف سان فرانسیسکو هم آن را تایید کرد.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين