امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۳:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعلام جرم علیه ۴ واحد آلاینده محیط زیست

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از پیگیری حقوقی 4 واحد آلاینده به جرم تخریب محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی خبر داد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، عزیز میکائیلی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت با بیان اینکه این واحدها فاقد مجوز قانونی فعالیت بوده و با ایجاد آلودگی زیست محیطی ناشی از فعالیت غیرمجاز، غیراصولی و آلاینده، موجبات تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی و آلودگی محیط زیست منطقه را فراهم آورده‌اند، اظهار داشت: متعاقب شناسایی این واحدهای آلاینده، اخطاریه‌های زیست محیطی مهلت‌دار به منظور توقف فعالیت و جمع آوری برای متصدی واحد صادر و ابلاغ شد.

وی افزود: علی‌رغم پیگیری‌های این اداره و اعطای مهلت مناسب و به دنبال عدم اقدام مثبت از سوی مسئولان مربوطه در جهت رفع آلایندگی و توقف فعالیت، به استناد مواد قانونی ۱۱ و ۱۲ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، ۱۶ قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، ۸ آیین‌نامه جلوگیری از آلودگی آب و ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی و محیط زیست، مراتب تخلف زیست محیطی به مراجع قضایی شهرستان ارجاع شد.
میکائیلی در پایان گفت: این اداره در راستای رسالت سازمانی خود و با توجه به اهمیت و حساسیت این موضوع، پرونده‌های معرفی شده به دادگاه را تا حصول نتیجه با جدیت پیگیری خواهد کرد./ص
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين