امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جشنواره «فیلم ۱۰۰» حرکت خوبی برای کشف استعدادهاست

مسعود كرامتی، كارگردان و بازیگر با سابقه سینما، تئاتر و تلویزیون جشنواره «فیلم 100» را فرصتی برای كشف استعدادها دانست و ماهیت كلی برگزاری این جشنواره‌ سالانه را خوب توصیف كرد.

به گزارش بابل نوین، مسعود کرامتی درباره اینکه چطور می‌توان در زمان کوتاه بهترین پیام و صفات اخلاقی را به مخاطب‌های فیلم‌های کوتاه منتقل کرد، گفت: شخصا از این منظر به جشنواره فیلم های کوتاه نگاه نمی کنم؛ چراکه معتقدم جشنواره‌ای با عنوان «فیلم ۱۰۰» وظیفه ندارد حتما صفات اخلاقی را ارائه بدهد و قرار نیست برای مردم آن را تجویز کند. اصولا جشنواره یا رقابتی است یا در جهت معرفی آثار برگزار می‌شود. به نظرم جشنواره «فیلم ۱۰۰» می‌تواند محلی برای کشف استعدادها و در عین حال تاثیرگذار باشد.

او همچنین اضافه کرد: فیلم‌های کوتاه ۱۰۰ ثانیه ای می توانند در عین زمان کوتاهی که دارند در شرایطی با موقعیت‌هایی متفاوت حرفشان را بزنند که قابل اعتنا باشد و دیده شوند. به نظرم عمده‌ترین خاصیت جشنواره فیلم‌های کوتاه همین کشف استعداد به ویژه برای نسل جوان است.

علاوه بر نسل جوان افراد دیگری هم می‌توانند در زمینه ساخت فیلم‌های کوتاه کار کنند. این گونه افراد اگر کاربلد و باتجربه باشند می توانند در این زمینه راهکار نشان بدهند، الگوسازی کنند و مخاطب را جذب کنند.

کرامتی در رابطه با ایده فیلم‌های کوتاه و اینکه آیا صرفا باید ایده ها خاص باشند، تاکید کرد: نشان دادن فیلمی در ۱۰۰ ثانیه طبیعی است که باید ایده خاص داشته باشد. خیلی سخت است که در ۱۰۰ ثانیه فیلم ما مقدمه داشته باشد و بخواهیم به سراغ شکل کلاسیک برویم و برای مخاطب قصه بگوییم بنابراین بهتر است که ایده خاص باشد و مسلما همین ایده خاص است که می‌تواند در جشنواره «فیلم ۱۰۰» استعدادها را کشف کند. به نظرم در این زمینه فرازهایی هست که می شود دنبالشان گشت. اگر چنین جشنواره‌ای تعریفی از خودش داشته باشد می تواند موفق باشد.

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در پایان از جدیدترین کار تئاترش خبر داد و گفت: «از ریش فیدِل تا غبغب مِرکِل» نام تئاتر جدیدم است که اسمش خیلی خاص است. اکنون مشغول تمرین در این تئاترم که ۲۶ بهمن ماه در سالن پالیز به نمایش درمی آید. این تئاتر به نویسندگی و کارگردانی امیرعلی نبویان آماده شده است.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای با شعار «سینمای اخلاق» از ۴ الی ۶ اسفندماه سال‌ جاری در تهران برگزار می‌شود. /ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين