امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۱:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نقش والدین در موفقیت تحصیلی فرزندان

والدین به خصوص مادرانی که بعد از به دنیا آمدن فرزندانشان به ادامه تحصیل می پردازند در رشد روانی وافزایش درک کودکانشان تاثیر عمیقی می گذارند.

به گزارش بابل نوین، مژده نظراهاری روان‌شناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص تاثیر باسوادی والدین درافزایش دانایی فرزندان گفتعوامل متعددی بر افکار کودکان و اعضای خانواده تاثیرگذار است که می توان به عوامل اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و غیره توجه کرد، این عوامل ارتباط مستقیمی با سطح سواد و تحصیلات خانواده دارد.

این روان‌شناس ادامه داد: شخص باسواد امکان سلامت اقتصادی و تصمیم گیری بیشتری نسبت به خود و فرهنگ جامعه دارد. سواد از دیدگاه اقتصادی، افراد را به ‌سوی رشد و اخلاق هماهنگ با جامعه هدایت می کند. همچنین زمانی که تحصیلات والدین بالا باشد فرزندان با درک بیشتری تربیت شده و این امر عاملی برای رشد هرچه بیشتر آنها می‌شود.

وی همچنین درباره تاثیر ادامه تحصیل والدین در موفقیت درسی فرزندان بیان کرد: مادران به دلیل اینکه مدت زمان طولانی تری را در منزل سپری می کنند نقش بیشتری در تربیت فرزندان خود دارند. طی تحقیقات به عمل آمده مادرانی که بعد از به دنیا آمدن فرزندانشان به سراغ تحصیل و دانشگاه می روند ، فرزندان موفق تری را تحویل اجتماع می دهند . این فرزندان با دیدن درس خواندن والدین رغبت بیشتری به افزایش ساعات مطالعه خود پیدا می کنند.

نظراهاری در پایان افزود: محیط منزل برای فرزندان مانند مدرسه ای می‌ماند که اگر به خوبی پرورش یابند، می‌توانند به راحتی در آینده با مشکلاتشان مقابله کنند. دراین میان والدین می توانند با تحصیلات و تجربه‌های دانشگاهی خود کودک را به سمت هدفش سوق دهند

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين