امروز : جمعه, ۲۷ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۸:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیشنهاد غیرقابل‌باور وزارت امنیت داخلی آمریکا علیه مهاجران

مهاجران و پناهندگان به پیشنهاد وزارت امنیت داخلی امریکا باید پسورد اکانت شبکه‌های اجتماعی خود را به مقامات بدهند و یا وارد کشور نشوند.

به گزارش بابل نوین،«جان کلی» وزیر آمریکایی از موردبحث قرار گرفتن موضوع اکانت شبکه‌های اجتماعی با ترامپ خبر داد و گفت: در این جلسه دستور داده شد تا مهاجران و پناهنده‌ها به‌شرط دادن پسورد شبکه‌های اجتماعی خود بتوانند وارد آمریکا شوند.

پیش‌تر دولت اوباما برای اولین بار پیشنهاد گرفتن اطلاعات شبکه‌های اجتماعی کسانی که وارد آمریکا می‌شوند را مطرح کرد اما هرگز موضوع گرفتن پسورد مطرح نشده بود اما دولت ترامپ دراین‌باره بسیار جدی است!

«جان کلی» همچنین گفت وزارتخانه‌اش می‌خواهد رکوردهای تجاری افراد خارجی را نیز بگیرد و اینکه خارجی‌ها پول‌های خود را برای چه کسانی می‌فرستند؟ تا مشخص شود چنین پول‌هایی صرف کارهای به‌اصطلاح تروریستی می‌شود یا نه؟

جمع‌آوری اطلاعات کاربران شبکه‌های اجتماعی سازوکار فنی نمی‌تواند داشته باشد، چراکه ممکن است کاربران موردنظر از اکانت بَدَلی و قلابی استفاده کرده و مقامات امریکایی را سرِ کار بگذارند.

دولت ترامپ که نتوانسته دستور جدید خود را به اجرا بگذارد، در تلاش است تا به‌نوعی بتواند اوامر خود را علیه مهاجران از روش‌های دیگری به اجرا بگذارد./ز

خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين