امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۲۱:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سفیر ایران در مسکو عنوان کرد

تحرکات در روابط تهران و مسکو در هفته‌های پایانی سال ۱۳۹۵/ سفر چند تن از مقامات روسیه به ایران

سفیر ایران در مسکو از سفر چند تن از مقامات روسیه به تهران از جمله معاون نخست‌وزیر، وزیر انرژی و وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا در هفته‌های پایانی سال ۱۳۹۵ خبر داد.

به گزارش بابل نوین، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو عنوان کرد: هفته‌های پایانی سال ۱۳۹۵ با تحرکات جدیدی در روابط ایران و روسیه همراه خواهد بود؛ براین اساس در هفته‌ جاری دیمتری راگوزین معاون نخست‌وزیر روسیه در راس هیأتی به تهران سفر خواهد کرد و ضمن ملاقات با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر دفاع همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های فناوری و صنایع دفاعی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اوایل اسفند ماه نیز ایگور شوالوف معاون اول نخست‌وزیر روسیه برای بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور و همچنین گسترش همکاری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به تهران سفر می‌کند.
سنایی همچنین گفت که سفر وزیر انرژی روسیه به تهران و سفر وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا به تهران نیز در همین فاصله انجام خواهد شد.
سفیر ایران در مسکو با بیان اینکه اوایل اسفندماه همچنین مراسم کلنگ زنی چهار واحد جدید نیروگاه حرارتی برگزار می‌شود،‌توضیح داد: این چهار واحد نیروگاهی مجموعا با ۱۴۰۰ مگاوات در چارچوب توافقات بین دو رئیس جمهور و با بیش از یک میلیارد دلار فاینانس دولت روسیه ساخته می‌شود.
وی همچنین اعلام کرد: دوم تا چهارم اسفند ماه امسال نیز همایش بزرگ تجاری ایران و روسیه با حضور نمایندگان بخش خصوصی و با حضور چند صد نفر از نمایندگان تجاری دو کشور در محل برج میلاد تهران برگزار خواهد شد./ص
خبرگزاری میزان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين