امروز : یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۱:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری مرحله دانشگاهی جشنواره قرآن وزارت علوم تا پایان اسفند‌

به گزارش بابل نوین،‌ رشید جعفرپور، مدیرکل اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری‌ در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به برگزاری نشست دبیران مناطق پنج‌گانه جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم، گفت: در این نشست در مورد زمانبندی‌ها و مسائلی از این دست بحث و تبادل نظر شد.
وی با اشاره به اینکه پیش از این مناطق پنج‌گانه که میزبان مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآنی دانشجویان هستند، مشخص شده‌ است، افزود: بر همین اساس دانشگاه‌های خواجه نصیر تهران، ولیعصر(عج) رفسنجان، دانشگاه‌ مازندران، دانشگاه شهرکرد و دانشگاه بین‌المللی قزوین به عنوان میزبانان مرحله منطقه‌ای مشخص شده‌اند.
رشیدپور تصریح کرد: هر کدام از این استان‌ها به عنوان میزبان مرحله منطقه‌ای خواهند بود. هر کدام از این دانشگاه‌ها میزبان چندین استان خواهند بود‌ که برنامه زمانبندی آن نیز بر اساس آیین نامه  اردیبهشت‌ماه سال آینده خواهد بود.
مدیرکل اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری‌ با تأکید بر اینکه مرحله دانشگاهی هم اینک در بسیاری از دانشگاه‌ها در سراسر کشور آغاز شده است، ‌گفت: مرحله دانشگاهی از ابتدای بهمن ماه شروع شده است و در یک بازه زمانی حدود ۴۰ روزه به پایان خواهد رسید. در این بخش به دانشگاه‌ها اعلام شده است تا نفرات برگزیده خود را تا روز ۲۵ اسفندماه به دبیرخانه مرحله منطقه‌ای معرفی کنند.
وی با اشاره به اینکه همچنین برگزیدگان بخش کتبی نیز باید تا ۲۵ اسفندماه به دبیرخانه معرفی شوند، گفت: بخش کتبی جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم به صورت همزمان در تمامی دانشگاه‌های وزارت علوم و غیرانتفاعی در ساعت ۱۰ صبح روز ۱۶ اسفندماه برگزار خواهد شد.
رشیدپور همچنین با تأکید بر اینکه برگزیدگان مرحله دانشگاهی لزوماً همان افرادی که به مرحله منطقه‌ای وارد می‌شوند،‌ نخواهند بود،‌ گفت: به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است که در بخش آوایی و در رشته قرائت تحقیق و ترتیل، فایل تلاوت ۱۵ نفر را در دو بخش بانوان و آقایان به دبیرخانه منطقه‌ای اعزام کنند ‌تا پس از بررسی در این مرحله اسامی افرادی که به مرحله بعد راه یافته‌اند، اعلام شود.
مدیرکل اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری‌ خاطرنشان کرد: این روال از قدیم وجود داشته و در سال‌های گذشته نیز به همین صورت بوده است، سال گذشته از هر دانشگاه فایل ۱۰ نفر برای مرحله منطقه‌ای ارسال می‌شد که با توجه به ارزیابی‌ها این تعداد بیشتر شده است.
وی اذعان کرد: بنابر این در مجموع در هر منطقه در هر کدام از این رشته‌ها و در مجموع ۶۰ شرکت کننده برای حضور در مرحله منطقه‌ای حضور خواهند داشت. ضمن اینکه در بخش کتبی نیز بعد از اعلام نمره نهایی آزمون و براساس سهمیه هر دانشگاه در هر منطقه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ شرکت‌کننده حضور خواهد داشت. در مجموع کل نیز در هر منطقه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ شرکت کننده در رشته‌های مختلف حضور دارند.
رشیدپور در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با ایکنا در مورد سایر بخش‌های جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم، گفت: در بخش‌های دیگر همچون فناوری، هنری، پژوهشی و ادبی و … که ارسال اثر است، با توجه به اینکه یک مرحله‌ای هستند، آثار مستقیم از دانشگاه به دبیرخانه کشوری ارسال می‌شوند. /ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين