امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ستاره اسکندری: تلویزیون دچار افت کیفیت شده است!

به گزارش بابل نوین، ستاره اسکندری از بازیگرانی است که بیش از بیست سال، در قاب تصویر، با فیلم ها و سریال های مختلفی دیده شده است. «نرگس»،‌ »مرگ تدریجی یک رویا»، «فاکتور هشت»، «شوق پرواز»، «زعفرانی»، «مسافر ری»، «ملاقات»، «نیمه شب اتفاق افتاد» و… از جمله برخی از کارهای او محسوب می شوند.

وی در گفت و گو با بانی فیلم ابتدا در خصوص نحوه پذیرش کارهای پیشنهادی و حال و هوای این روزهای تلویزیون عنوان کرد: مدتی است که تلویزیون دچار یک افت محسوس شده است و وقتی هم که مثلاً، من به عنوان فرزند این رسانه انتقادی را مطرح می کنم شنیده نمی شود. این موضوع باعث می شود تا تلویزیون بچه هایش را یکی یکی از دست بدهد و خیلی ها آن را ترک کنند، اتفاقی که کم و بیش دیده می شود و به تبع آن افت کیفیت نیز به وجود می آید. من کماکان خیلی این مدیوم را دوست دارم و معتقدم که در هیچ رسانه ای به اندازه تلویزیون وسعت مخاطبان آن در این حد نیست و فاصله بین بازیگر و مخاطب در این مدیوم کم تر از هر جای دیگری است.

او اضافه کرد: خود خیلی به موضوع این افت کیفیت ها و کم کاری هایی که ناشی از پیشنهادات و آثار نامطلوب است فکر کردم و امیدوارم با افزایش کیفیت کارها و رفع خلاء مدیریت با ثبات بیشتر، دوباره شاهد ارتقاء و جذب مخاطب در این رسانه باشیم.

اسکندری که امسال با فیلم «دریاچه ماهی» در بخش چشم انداز جشنواره فیلم فجر حاضر شده بود، با انتقاد از داوری های ناکارآمد و برخی از ساختارهایی که در جشنواره وجود دارد، گفت: علاوه بر «دریاچه ماهی» من در ۲ فیلم «خانه کاغذی» ساخته مهدی صباغ زاده و «ملی و راه های نرفته اش» به کارگردانی تهمینه میلانی نیز بازی کردم که متأسفانه وارد جشنواره نشدند. این اتفاق در کل یک شوک اولیه به گروه وارد می کند اما تا امروز با همه این رخدادها از ادامه مسیرم دلسرد نشدم و از آن جایی که ما بچه های دوران بحران هستیم، نباید به این مسائل توجه ویژه کنیم و باید فکرمان متمرکز کارمان باشد.

بازیگر «مرگ تدریجی یک رویا» در بخش دیگری از این گپ و گفت در خصوص تئاتر و جشنواره ای که چندی پیش در این حوزه برگزار شد نیز، بیان کرد: جشنواره فجر در تئاتر به یک بخش تبدیل شده و روال صحیح تری نسبت به بخش فیلم دارد. من فکر می کنم راه تئاتر روشن تر است و من هم به آن خوش بین تر هستم. نمایش آثار دیده شده موجب می شود تا جشنواره با واقعیت ها و سلیقه مخاطب برگزار شود. نه عکس این اتفاق که مثلاً باعث شده در جشنواره فیلم فجر شاهد برخوردهای سلیقه ای عده ای خاص با کارها باشیم. اکران فیلم هایی که از قبل نمایش داده شده اند، درست ترین حالتی است که می تواند در جشنواره، برای قضاوت درست، رخ دهد./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين