امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۶:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
با حذف یک بند از برنامه ششم و برای تأمین نظر شورای نگهبان

مجلس با برداشت درختان جنگلی مخالفت کرد

نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه و به منظور تأمین نظر شورای نگهبان، با ردّ اصرار کمیسیون تلفیق بر یک مصوبه، آن را حذف و بدین ترتیب با برداشت درختان جنگلی برای اجرای طرح‌های عمرانی مصوب و مجاز مخالفت کردند.

به گزارش بابل نوین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه برنامه ششم توسعه، بند «س» ماده ۴۸ این لایحه را به منظور تأمین نظر آن شورا حذف کردند.

 

کمیسیون تلفیق برنامه ششم در این بند، روی مصوبه قبلی خود اصرار کرده بود اما وکلای ملت در صحن علنی با ردّ اصرار تلفیق، این بند از ماده ۴۸ برنامه ششم را حذف کردند.

 

مجلسی‌ها پیش از این در بند «س» ماده ۴۸ مصوب کرده بودند که رفع تداخل موضوع ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب اول اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ سالانه حداقل ۱۰ درصد در تمامی موارد، از جمله زمین‌هایی (اراضی) که در خصوص آنها حکم قضایی صادر شده است.

 

تبصره ۱- جمع‌آوری و بهره‌برداری با هدف بهداشت، حفاظت و پرورش جنگل از درختان پیر، خشک سرپا، افتاده، لاپی، آفت‌زده غیرقابل احیاء صرفاً با مجوز سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مجاز است.

 

تبصره ۲- برداشت درختان جنگلی در جهت اجرای طرح‌های عمرانی مصوب و مجاز، با مجوز سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری بلامانع است. همچنین بهره‌برداری از درختکاری و جنگل‌کاری‌های دست‌کاشت به منظور زراعت چوب با تشخیص و مجوز سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری مجاز است./ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين