امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۱:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حال و روز داروخانه‌ها در رویارویی با مشکلات بیمه

به گزارش بابل نوین،یدالله سهرابی عضو داروساز شورای عالی نظام پزشکی  با اشاره به اینکه داروخانه‌ها به مرحله ورشکستگی پنهان رسیده اند، اظهار داشت: بدهی‌های معوقه سازمان‌های بیمه گر به داروخانه‌ها سبب شده تا زنجیره تامین دارو از هم گسسته شود و آخرین حلقه آن که مردم هستند با آسیب‌های فراوانی مواجه شوند.

وی افزود: اگر سازمان‌های بیمه گر پرداخت به موقع نداشته باشند، داروخانه‌ها نیز در پرداخت بدهی خود به شرکت ها‌ی توزیع دارو دچار مشکل شده و به تبع آن شرکت‌های توزیعی هم نمی‌توانند مطالبات شرکت‌های تولیدی را پرداخت کنند و یک سیکل معیوب تشکیل می‌شود که درنهایت ضرر آن متوجه مردم می‌شود.
وی با اشاره به اینکه با رایزنی‌های انجام شده قول‌های مساعدی از سوی مسوولان ذیربط در جهت پرداخت معوقات داده شده است، تصریح کرد: داروخانه تکمیل کننده حلقه درمان در نظام سلامت است و اگر گردش مالی مناسبی نداشته باشد در تهیه و توزیع دارو به بیماران دچار مشکل می‌شود.
سهرابی در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک داروخانه‌ها اقدام به پذیرش نسخ بیماران به صورت آزاد می‌کنند، بیان کرد: این مبحث در هیات مدیره انجمن داروسازان ایران به دلیل مشکلات عدیده‌ای که برای داروخانه‌ها پیش آمده، مطرح شد، اما به نتیجه قطعی نرسید.
عضو شورای عالی نظام پزشکی یادآور شد: معوقات داروخانه‌ها زیاد است و اگر مباحثی مانند پذیرش نسخ بیماران به صورت آزاد مطرح می‌شود برای این است که در تهیه و تامین دارو با مشکل مواجه هستند و اگر گردش نقدینگی نداشته باشند رو به تعطیلی و ورشکستگی می‌روند.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين