امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۲:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
جهانگیر هدایت خبر داد

​اختتامیه جایزه صادق هدایت برگزار می‌شود

رییس بنیاد ادبی هدایت گفت:‌ مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره مسابقه ادبی صادق هدایت عصر روز پنجشنبه (28 بهمن‌ماه) برگزار خواهد شد.

به گزارش بابل نوین،جهانگیر هدایت اظهار کرد: آیین اختتامیه پانزدهمین دوره مسابقه ادبی صادق هدایت، از ساعت ۱۷ روز پنجشنبه (۲۸ بهمن‌ماه)‌ با حضور علاقه‌مندان به این چهره ادبی در کتاب‌فروشی هنوز برگزار می‌شود.

رییس بنیاد ادبی هدایت در توضیح آثار رسیده به این دوره از جشنواره گفت: در پانزدهمین دوره جایزه ادبی هدایت، دو هزار و ۶۵۰ اثر به جشنواره رسیده است که طی چند مرحله توسط پروین سلاجقه، عشرت رحمان‌پور و زهرا پورقربان داوری شده که قرار است در مراسم اختتامیه چهار اثر به‌عنوان داستان‌های برگزیده معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد:‌ استقبال از این دوره بی‌نظیر بود و نویسندگانی از داخل ایران و کشورهای خارجی مانند فنلاند، فرانسه، استرالیا، هلند، ترکیه، آلمان، انگلستان، آمریکا، ارمنستان و امارات در جشنواره شرکت کرده‌اند و جالب است بدانید یکی از برگزیدگان این دوره از کشور هلند است.

جهانگیر هدایت با اشاره به عدم توجه لازم به داستان کوتاه گفت: متاسفانه توجه به داستان کوتاه در کشور ما کمتر از رمان و داستان بلند است؛ آن هم در شرایطی که نویسنده بزرگی مانند صادق هدایت که می‌توانست چندین کتاب مانند «بوف کور» بنویسد، تمام تمرکز خود را صرف داستان کوتاه کرده بود و این قالب را به رمان ترجیح می‌داد.

وی افزود: ۱۵ دوره از شروع جایزه ادبی صادق هدایت می‌گذرد و در این سال‌ها ۱۹ هزار و ۱۵۰ داستان به این جایزه ارسال شده است و ما در این راستا ۲۱ تندیس و ۴۹ لوح تقدیر را اهدا کرده‌ایم و در حال حاضر نویسندگان بزرگ و سرشناسی در کشور هستند که سال‌ها پیش برگزیده جایزه ما بوده‌اند. همه این موارد به ما نشان می‌دهد که در این سال‌ها راه را اشتباه نرفته‌ایم.

رییس بنیاد ادبی هدایت درباره برنامه‌های این مراسم گفت: در کنار اهدای جوایز در این مراسم از کتاب «آثار نایاب صادق هدایت» رونمایی خواهد شد. این کتاب، مجموعه‌ای از آثار هدایت است که در سال‌های دور در روزنامه‌ها و مجلات مختلف منتشر شده اما توجه ویژه‌ای به آنها نشده است.

علاقه‌مندان برای شرکت در مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره جایزه صادق هدایت می‌توانند در زمان یاد‌ شده به کتاب‌فروشی هنوز، واقع در خیابان کریمخان، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۳۴ مراجعه کنند./ز

ایبنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين