امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ورود موج دوم سامانه سرد بارشی و برف از ظهر فردا

به گزارش بابل نوین،احمد اسدی معاون توسعه و پیش ‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه بارش برف از دیشب در ارتفاعات استان آغاز شده است گفت: بیشترین میزان بارش برف در منطقه سیاه بیشه با ۱۰،بلده با ۷ سانتی متر و بیشترین میزان بارندگی در نوشهر با ۸ میلی متر در این مدت به ثبت رسیده است.

وی افزود: بارش باران، بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها، کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید همچنان در استان ادامه دارد و از اواخر روز به تدریج با تشدید بارش همراه خواهد بود.

معاون توسعه و پیش ‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه انتظار می رود این سامانه سرد بارشی در استان فردا نیز تقویت شود گفت : بارش برف شدید و سرما از ظهر فردا در مناطق ساحلی و جلگه ای افزایش می یابد.

اسدی افزود:این سامانه سرد ظهر شنبه از استان خارج می شود.

هواشناسی مازندران در اخطاریه ای اعلام کرد: بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی و خروجی مدل های عددی جوی و دریایی ، از اواخر امروز وزش باد بسیار شدید و طوفانی شدن دریا از سمت غرب استان همراه خواهد بود.

بیشینه سرعت وزش باد در فراساحل استان ۲۵ و در سواحل ۲۰ متر بر ثانیه که جهت غالب آن شمالی پیشبینی میشود.

بیشینه ارتفاع موج در مناطق فراساحل تا ۴٫۵ و در سواحل ۳٫۵ متر برآورد می‌شود.

براساس این گزارش ، مسئولان بنادر ، شیلات ، دریابانی، مدیریت بحران، هلال احمر،نیروی دریایی ارتش و سپاه، شرکتهای کشتیرانی ، نفتی و تعاونی‌های صیادی از هرگونه فعالیت دریایی جلوگیری کنند.

بر اساس این اطلاعیه ضروری است از تردد در بستر و حریم رودخانه ها خودداری شود و دامداران و ساکنان رودخانه ها نکات ایمنی را رعایت کنند و صیادان برای صید به دریا نروند و رانندگان در جاده ها با احتیاط کامل رانندگی کنند و وسائل ایمنی را همراه داشته باشند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين