امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۲۰:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سال ۹۶ خرید و فروش مسکن رونق میگیرد ولی گران نمی‌شود

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران: بازار مسکن در سال 96 وارد مرحله رونق می شود اما این رونق به معنایی افزایش قیمت نیست ، زیرا بازار ...

به گزارش بابل نوین،رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران: بازار مسکن در سال ۹۶ وارد مرحله رونق می شود اما این رونق به معنایی افزایش قیمت نیست ، زیرا بازار کشش رشد قیمت را ندارد.

حسام عقبایی در گفتگو با صدوسیما؛ با بیان اینکه معاملات مسکن در دی ۹۵ نسبت به ماه گذشته رشد نسبی داشته است گفت:در دی ، ۱۹ هزار و ۲۷۱ قرارداد خرید و فروش و ۱۹ هزار و ۲۱۶ قرارداد اجاره منعقد شد و در سطح کشور ۵۹ هزار و ۵۸ قرارداد خرید و فروش و ۵۳ هزار و ۸۵۵ قرارداد اجاره داشتیم.

وی ادامه داد: در آذر ۹۵ حجم خرید و فروش ۱۴ هزار و ۸۶ و در اجاره ۱۵ هزار و ۶۷ قرارداد منعقد شد.

عقبایی تصریح کرد: در ۲۴ روز اول بهمن در شهر تهران، ۱۴ هزار و ۲۸۱ قرارداد خرید و فروش و ۱۳ هزار و ۴۲۸ قرارداد اجاره داشتیم
در سطح کشور ۴۵ هزار و ۲۵۳ قرارداد خرید و فروش و ۴۳ هزار و ۳۰۲ قرارداد اجاره داشتیم که در هر دو بخش نسبت به سال گذشته کاهش داشتیم .

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران تاکید کرد: هر ساله از نیمه دوم اسفند تا پایان فروردین معاملات مسکن کاهش پیدا می کند .

عقبایی با ابراز امیدواری از خروج مسکن از رکود در سال ۹۶ گفت: سال ۹۵ پایان سال رکود مسکن است و سال ۹۶ شاهد افزایش معاملات خواهیم بود.

وی با بیان اینکه افزایش معاملات به معنای بالا رفتن قیمت در بازار مسکن نیست تصریح کرد: انتخابات سیاسی در بازار مسکن تاثیر گذار است و در تابستان۹۶ شاهد رونق رشد معاملات خواهیم بود.

رئیس اتحادیه املاک کشور گفت: موعد بسیاری از تسهیلات بانکی برای دریافت مسکن در سال ۹۶ خواهد بود که ساخت و ساز و خرید و فروش وضعیت بهتری پیدا خواهدکرد .

وی تاکید کرد: مردم نگران این نباشند که اگر خانه ای را در اسفند به فروش برسانند در اردیبهشت ۹۶ با افزایش ناگهانی قیمت روبرو خواهند شد بازار کشش رشد قیمت را ندارد .

عقبایی درباره لیزینگ مسکن گفت: ۱۵ تا ۲۰ درصد از هزینه تسهیلات صرف دریافت خود می شود و این عادلانه نیست.

وی تصریح کرد: باید در لیزینگ مسکن بروکراسی اداری را برای خرید مسکن کم کنیم تا مکملی در کنار ارایه تسهیلات بانکی باشد.

وی با اشاره به اینکه لیزینگ مسکن باید خلاء های نظام بانکی را پوشش دهد ادامه داد: باید نظارتهای گسترده ای صورت گیرد تا یک خانه به چند نفر فروخته نشود و مانند لیزینگهای مسکن که هنوز در دادگاهها پیگیر مطالباتشان هستند، نشود و این امر نیازمند هماهنگی با مشاوران املاک و دریافت کد رهگیری است.

تشکیل ستاد پولشویی 

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به چند اتحادیه شهر تهران تشکیل ستاد پولشویی را ابلاغ کرد و اتحادیه املاک نیز در این ستاد حضور دارد./ز

ایران جیب

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين