امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۵:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

ارائه دهندگان طرح آشتی ملی خود فتنه‌آفرین بودند/ این شیادان در صدد راه فرار برای خود هستند/ ملت ما یک ملت متحد است

امام‌جمعه بابل گفت: این شیادان با طرح آشتی ملی در صدد راه فرار برای خود هستند، این طرح آنها برای پوشاندن تمام اقدامات و خسارت‌هایی که به کشور و جاسوسی‌هایی که انجام دادند است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بابل با اشاره به نامگذاری روز اول اسفند به نام روز روحانیت و دفاع مقدس اظهار کرد: روحانیت خود پیشگام جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بود و اگر  مردم را به جلوداری در دفاع مقدس و صحنه‌های انقلاب دعوت می ‌کرد، خود پیشگام این صحنه‌ها بود.

وی افزود: روحانیت تقریبا ۴ برابر طبقات دیگر شهید داد و با افتخار کامل در صحنه‌ها چه در ایام تبلیغ و رزم در کنار رزمندگان اسلام و حتی جلوتر حضور پیدا کرد.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: ۱۷۴۴ شهید افتخاری است که در این شهرستان داریم، این افتخار زمانی جلوه می‌کند که بالاترین شهید و جانباز را در سطح شمال کشور بابل دارد و در این مسیر روحانیت این شهرستان و طلاب جوان ۹۴ روحانی شهید تقدیم انقلاب کرد.

این مقام مسئول با دعوت از عموم مردم در مراسم یادواره شهدای شهرستان تصریح کرد: رزمندگان در گرم‌ترین زمان در جبهه‌های جنوب و سردترین ایام در جبهه‌های غرب، کردستان برای دفاع از نظام اسلامی حضور می‌یافتند و شوق شهادت موجب می‌شد که سرما و گرما را نشناسند و مشتاقانه حضور یابند و امروز ما هم باید در این مراسم یادبود این عزیزان و قدرشناسی از شهدا و خانواده‌های آنان حضوری فعال داشته باشیم.

حجت الاسلام روحانی با انتقاد شدید از طرح آشتی ملی در کشور گفت: مساله‌ای که در این روزها برخی رسانه‌ها و اشخاص مطرح می ‌کنند و رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر پاسخی محکم به این فضاسازی‌‌ها دادند موضوع آشتی ملی است، این پیشنهاد از سوی کسانی مطرح شد که مطابق اسناد پادویی جریان فتنه ۸۸ را می‌کردند، این‌‌ها هم خود فتنه‌آفرین بودند و هم همپای فتنه حرکت می‌کردند.

وی افزود: هستماه تمام این کشور را به آتش کشیدند و همپای استکبار سعی کردند که به نظام اسلامی ضربه بزنند، با برنامه‌ریزی، بیانیه دادن و آتش افروزی ۲۲ نفر از بهترین افراد ملت را به شهادت رساندند و امید را در دل استکبار ایجاد کردند، الان خواهان آشتی ملی هستند.

خطیب جمعه بابل ادامه داد: چرا این‌ها این مساله را مطرح کردند، این‌ها دیدند که پشتوانه خود را به‌واسطه هدایت‌های رهبر معظم انقلاب از دست دادند و دست‌های پنهان آن‌ها برای ملت رو شد، ملت از آنها فاصله کردند وخواستند با روسیاهی و ارائه طرح آشتی ملی خود را از تنهایی نجات دهند.

وی افزود: در میان ملت ما تعبیر آشتی ملی به این معنی است که ملت ما با هم قهر هستند اما ملت ما یک ملت متحد است و تحت رهبری معظم انقلاب اسلامی مسیر انقلاب را طی می‌کنند.

روحانی تصریح کرد: ملت ما باید کسانی که در فتنه ۸۸ روسیاهی را خریدند با آن‌ها قهر و بی اعتنا باشد و ذره ای توجه نکند، این‌ها اگر می‌خواهند با ملت آشتی کنند باید به سوی ملت بیایند.

وی با تاکید بر فتنه‌انگیز بودن چنین طرحی گفت: این شیادان با طرح آشتی ملی در صدد راه فرار برای خود هستند، این طرح آنها برای پوشاندن تمام اقدامات و خسارت‌هایی که به کشور و جاسوسی‌هایی که انجام دادند است.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: با کمال تاسف آن چهره‌ای که با اعتبار خانواده‌اش در صدد تطهیر فتنه‌گران و خارج شدن سران فتنه از حصر است از هر فرصتی برای طرح این موضوع استفاده می‌کند، این فرد و افرادی مانند او بدانند که عنایت نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب است که سران فتنه در حصر هستند و اگر از حصر خارج شوند در اختیار دستگاه قضایی قرار بگیرند، با محاکمه آنان بر اساس اسناد حقوقی کمترین مجازات آن‌ها اعدام است.

وی یادآور شد: ملت ما خیانت‌های فتنه‌گران، اهانت به سیدالشهدا و حمله به عزاداران امام حسین(ع) را فراموش نمی‌کند، اگر نظام اسلامی و دستگاه قضایی سران فتنه را می‌بخشید، مردم خودشان بر اساس اعتقادات خود با سران فتنه مقابله می کردند.

خطیب جمعه بابل با اشاره به بدعت‌گذاری و انحراف برخی افراد اظهار کرد: در جامعه ممکن است انحراف‌هایی رخ دهد حتی در حوزه دین و بدعت‌هایی پدید بیاید اما افراد متدین و دلسوز باید برخورد کنند، پیامبر گرامی اسلام فرمود اگر کسی با این بدعت‌ها مقابله نکند مورد لعن قرار می‌گیرد، این انحراف بدعتی که تطبیق با دین ما ندارد و زهر کشنده‌ای است که برجان جامعه اسلامی افتاده است.

وی ادامه داد: بر اساس قرائن شنیده می‌شود برخی‌ها در صدد  تغییر دائقه جامعه هستند و به‌جای ذکر مصیبت اهل بیت، به نی‌زنی و موسیقی غمناک مشغول می‌شوند، در قبرستان‌ها آلات موسیقی می‌آورند و با موسیقی غمناک برای افراد حاضر در مجلس آوازخوانی می‌کنند، این انحراف موجب عذاب آن متوفی می‌شود.

حجت الاسلام روحانی افزود: با این بدعت‌ها مقابله کنید و کسی حق ندارد بگوید که هر چه دلم بخواهد انجام می‌دهم، مجالس ترحیم مجالس دین است.

وی در پایان اضافه کرد: از هیات‌های امنای مساجد و قبرستان‌ها می‌خواهم که با جدیت در مورد این بدعت‌ها تذکر بدهند و اجازه حریم‌شکنی ندهند، اگر جلوی این انحراف گرفته نشود به تدریج آلات موسیقی افزوده و انحراف عمیق‌تر می‌شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين