امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برنامه های مشترک ایران و ژاپن برای ارتقای توانمندی های زنان

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، توانمندسازی زنان را یکی از راهبردهای مهم برای استفاده بهتر از ظرفیت های ایجاد شده در سایه پیشرفت های تکنولوژیک و ارتباطاتی دانست و با اشاره به همکاری ایران و ژاپن در این زمینه اظهار امیدواری کرد با ادامه برنامه ها و اقدامات مشترک دو کشور این هدف مهم محقق شود.

به گزارش بابل نوین، شهیندخت مولاوردی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در جریان سفر به ژاپن برای شرکت در دومین سمپوزیوم زنان ایران و ژاپن در دیدار تارو آسو معاون نخست وزیر و وزیر دارایی ژاپن گفت: تغییر وضعیت و ایجاد ظرفیت های جدید ناشی از پیشرفت های تکنولوژیک و ارتباطاتی باعث فراهم شدن فرصت های بیشتر و مناسب تر برای مشارکت و نقش آفرینی زنان در عرصه اجتماعی شده است که باید از این فرصت ها بهره گرفت.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با اشاره به سخنان معاون نخست وزیر ژاپن درباره تاثیرات نامطلوب جنگ بر زنان، افزود: بزرگترین قربانیان جنگ ها زنان و کودکان هستند. حتی بیشترین تاثیر منفی سیاست اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشورها که ایران نیز مشمول آنها قرار گرفته بود، متوجه زنان و کودکان است.

مولاوردی اظهار داشت: در حال حاضر منطقه خاورمیانه به طور گسترده ای درگیر جنگ و خشونت است که باعث آوارگی زنان و مردان بسیاری شده است و همه ما در قبال این وضعیت مسئولیت داریم. پیشنهاد رییس جمهوری ایران به مجمع عمومی سازمان ملل که در قالب قطعنامه WAVE و با اجماع به تصویب رسید، فرصت خوبی برای حل و برون رفت از مشکلات ناشی از خشونت و افراطی گری در خاورمیانه است.

وی تصریح کرد: جهانی شدن فرصتهای طلایی را برای همه فراهم آورده است. البته این پدیده علاوه بر فرصت، تهدیدهایی هم دارد که باید با هم اندیشی آنها را به فرصت تبدیل کنیم.

تارو آسو معاون نخست وزیر ژاپن نیز در این دیدار گفت: گسترش و پیشرفت در زمینه آی تی در سال های اخیر فرصتهای گسترده و جدیدی برای حضور بیشتر، موثرتر و سازنده تر زنان در عرصه های اقتصادی و اجتماعی فراهم آورده است.

وزیر دارایی ژاپن افزود: متاسفانه آسیب های گسترش جنگ در خاورمیانه بیش از هر کس متوجه زنان و کودکان است و امیدواریم جنگ و درگیری ها در این منطقه هر چه سریع تر خاتمه یابد تا شاهد نقش آفرینی بیشتر و موثرتر زنان در اجتماع باشیم.

تارو آسو اظهار داشت: ژاپن پس از جنگ جهانی دوم وارد هیچ جنگی نشده است و همین فرصت و تمرکز بیشتری برای طراحی و اجرای مسیر پیشرفت در خدمت این کشور قرار داده است و ما امروز به دنبال ارتقای بیش از پیش جایگاه اجتماعی و مدیریتی زنان هستیم که در این زمینه توفیقاتی هم داشته ایم.

وی تصریح کرد: پدیده جهانی شدن به کشورهایی که از تنوع فرهنگی و انسجام فرهنگی بالایی برخوردار بودند، به صورت خیلی جدی وارد نشده و کشور ژاپن نیز با بومی سازی و نگاه محلی موفق شده ضمن توسعه جدی کشور، زمینه های اصلی فرهنگ و تمدن خود را حفظ کند./ص
برنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين