امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۵:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

علاقه به امام زمان (عج) از کودکی در انسان شکل می گیرد/ مراجعه به حرم مطهر بزرگان دین هنگام رویارویی با مشکلات

محمدی با اشاره به اینکه علاقه به امام زمان (عج) از کودکی در انسان شکل می گیرد، گفت: به طور معمول مسلمان ها هنگام رویارویی با مشکلات به حرم مطهر بزرگان دین مراجعه می کنند.

به گزارش بابل نوین،سلمان محمدی کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با  خبرگزاری میزان گفت: با وجود اینکه در برخی موارد ممکن است منتظران امام دوازدهم (عج) شناخت ظاهری نسبت به ایشان نداشته باشند اما در درون هر فرد مسلمان یک نوع علاقه وجود دارد.

وی ادامه داد: در این میان به خصوص شیعیان، از دوره کودکی با محبت اهل بیت (ع) و دعای ظهور آقا امام زمان (عج) پرورش پیدا می کنند و همین موضوع باعث می شود ایت علاقه از همان دوران در درونشان نهادینه شود.
محمدی تصریح کرد: اگر نگاهی به زندگی خود و سایر افرادی که در کنار ما زندگی می کنند، داشته باشیم، متوجه می شویم که محبت اهل بیت (ع) که از دوران کودکی در وجودمان پرورش پیدا کرده، باعث می شود در بسیاری از لحظه های دشوار زندگی به حرم مطهر این بزرگان پناه ببریم.
وی افزود: به همین دلیل است که وقتی مشکلی در زندگی پیدا می کنیم، بیش از پیش رابطه خود را با امامان معصوم پر رنگ می کنیم و تلاش خود را به کار می گیریم تا بتوانیم با حضور در مکان های متبرک، ارادات قلبی خود را به ائمه نشان دهیم.
این کارشناس علوم قرآنی در ادامه صحبت های خود یادآور شد: در عصر ما، تشرف به جمکران نیز می تواند آرامش عجیبی را برای انسان رقم بزند.
وی خاطرنشان کرد: تشرف به جمکران، صحبت کردن از راه دل با امام زمان (عج) و درخواست از ایشان برای واسطه شدن میان بنده و خدا، از جمله فعالیت هایی است که به طور معمول مسلمانان معتقد هنگام رویارویی با مشکلات زندگی، آن ها را انجام می دهند./ص

 

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين