امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۵:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شیعه‌ستیزیِ وهابیون بیشتر از دیگران بوده است

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه وهابیون بیشتر از دیگران به شیعه ستیزی پرداخته‌اند، گفت: وهابیون کمترین خدمت را هم به علوم اسلامی نکرده‌اند و فقط کار آنها تخریب علوم و مراکز علمی بوده است.

به گزارش بابل نوین، به نقل از خبرگزاری «حوزه»، آیت‌الله مکارم شیرازی صبح روز پنجشنبه (۲۸ بهمن) در مراسم افتتاحیه دبیرخانه کنگره بین‌المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی که در مدرسه امام کاظم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: امروز شیعه‌ستیزی از سوی دشمنان خارجی اعم از آنها که نام اسلام بر خود نهاده‌اند و غیرمسلمانان گسترش یافته و بر انکار تمام حقی که شیعه در پیشرفت اسلام در جهان داشته است، اصرار دارند.

وی تصریح کرد: آنها می‌خواهند برای شیعه هیچ حقی قائل نشوند؛ در حالی که پیروان مکتب اهل بیت(ع) نقش بسیار مهمی در پیدایش و گسترش علوم اسلامی دارند و گوی سبقت را از همه برده‌اند؛ اما این حقیقت در زوایای تاریخ به دلیل تعصبات، عدم توجه و کوتاهی خود ما مسکوت مانده است.

ایشان تصریح کردند: علما دست در دست هم دهند و این واقعیت را روشن سازیم که امامان شیعه و علمای شیعه از پیشگامان و مبتکران علوم اسلامی بودند و اگر زحمات آنها نبود، امروز اسلام وضع دیگری به خود می‌گرفت.

این مرجع تقلید افزود: در این زمینه کتاب‌هایی نظیر تاسیس‌الشیعه، الذریعه و اعیان الشیعه تدوین شده که دبیرخانه این همایش این آثار را تکمیل و به صورت گسترده‌تر منتشر خواهد کرد؛ البته همه این آثار خوب است و نویسندگان آن، خدمت کردند؛ اما کارها بیشتر فردی و محدود بوده و باید کار جمعی و گسترده انجام داد تا حق مطلب أدا شود.

این مفسر قرآن کریم افزود: از همه اندیشمندان شیعه، حق جویان اهل سنت و  مستشرقانی که افکار باز و روشنی در این زمینه دارند، دعوت می‌کنیم تا بتوانیم خدمات ارزنده امامان بزرگوار و عالمان برجسته شیعه را روشن سازیم و ضمن برگزاری یک کنگره عظیم، موسوعه‌ای که حداقل به ۳۰جلد می‌رسد به جهان اسلام تقدیم نماییم تا معلوم شود شیعه‌ستیزی تا چه اندازه دور از منطق و حقیقت است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه وهابیون بیشتر از دیگران به شیعه‌ستیزی پرداخته‌اند، گفت: وهابیون کمترین خدمت را هم به علوم اسلامی نکرده‌اند و فقط کار آنها تخریب علوم و مراکز علمی بوده است؛ اینها نسبت به ما می‌گویند شما چه مسلمانانی هستید؟ در حالی که ما می‌گوییم شما تاکنون چه کرده‌اید؟؛ امامان شیعه و علمای شیعه خدمت بزرگی به تمدن اسلامی و پیشرفت علوم کرده‌اند.   /ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين