امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۰:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حاشیه های عصر رقابت های جام جهانی کشتی آزاد

هشتمین قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در چهل و پنجمین دوره جام جهانی در حالی رقم خورد که تماشاگران کرمانشاهی طی دو روز برگزاری این رقابت ها حمایت جانانه ای را از ملی پوشان کشتی ایران داشتند.

به گزارش بابل نوین، حدود دو ساعت پیش از آغاز دیدار رده بندی و فینال جمعیت انبوهی از مشتاقان و علاقمندان کرمانشاهی برای تماشای رقابت ها در اطراف درب ورودی سالن ورزشی امام خمینی (ره) جمع شده بودند که تعداد بیشماری از آنان موفق به حضور در داخل سالن مسابقات نشدند.

سالن ورزشی امام خمینی (ره) در دیدار رده بندی و فینال پذیرای بیش از ۶ هزار هوادار بود که جایی برای سوزن انداختن نبود به طوری که خبرنگاران نیز برای حضور در جایگاه ویژه با مشکل روبرو بودند.
تماشاگران کرمانشاهی در طول دو روز برگزاری رقابتها فرهنگ والا و اصیل ایرانی را برای همگان و به خصوص برای ۷ تیم شرکت کننده خارجی به نمایش گذاشتند و کشتی گیران مورد علاقه خود را تشویق کردند که نمونه بارز آن تشویق مداوم جردن باروز آزادکار آمریکایی بود که وی در طول این دور روز تحت تاثیر ابراز احساسات تماشاگران ایرانی قرار گرفت و او نیز با روی گشاده به آنان جواب داد.
کرمانشاه همچون رقابت های گذشته میزبان خوبی برای جام جهانی کشتی آزاد بود و مسئولان برگزار کننده تمام شرایط و امکانات لازم را برای برگزاری این مسابقات مهیا کرده بودند و نیروهای انتظامی نیز با وجود سیل عظیم علاقمندان، نظم و انظباط خوبی را ایجاد کرده بودند.
با توجه به علاقه شدید ایرانیان برای تماشای مسابقات کشتی به خصوص رقابت های بین المللی به نظر می رسد که سالن های فعلی موجود در کشور به جز ۱۲ هزار نفری آزادی پاسخگوی خیل عظیم تماشاگران نیست.
تماشاگران کرمانشاهی در لحظاتی نیز بابک قربانی ملی پوش تیم کشتی فرنگی ایران و دارنده مدال طلای بازی های آسیایی را که سال گذشته از دنیا رفت را مورد تشویق قرار دادند.
تجمع تماشاگران کرمانشاهی در بعداز ظهر جمعه در اطراف درهای ورودی سالن به حدی بود که حتی تئودوروس هاماکاس نماینده اتحادیه جهانی کشتی و محمد ابراهیم امامی رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی که قصد ورود به سالن را داشتند با مشکل مواجه شدند.
همچنین معاون قوه قضاییه تماشاگر ویژه دیدار فینال بین ایران و آمریکا بود.
فدراسیون کشتی با از چیچی اوغلو داور المپیکی ترکیه و مدرس اتحادیه جهانی کشتی با اهدا هدیه ای تجلیل بعمل آورد.
در زمان معرفی ملی پوشان کشتی آزاد ایران و آمریکا، تماشاگران مشتاق به شدت آزادکاران ایران را تشویق کردند و از سوی ریچ بندر مدیر اجرایی فدراسیون کشتی هدیه ای به علی بیات سرپرست تیم ملی اهدا شد.
حسن یزدانی بعد از شکست با ضربه فنی برابر دیوید تایلور آمریکایی لحظاتی روی تشک دراز کشید که امیر توکلیان مربی تیم ملی او را بلند کرد و به کنار تشک راهنمایی کرد و تیلور نیز بعد از شکست قهرمان المپیک فریادی شادی بلندی را در سالن سرداد.
کمیل قاسمی آزاد کار وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران بعد از کسب پنجمین پیروزی ایران با پرچم ایران دور افتخار زد.
در مراسم اهدا جوایز همچون دو روز گذشته حضور افراد نامسئول در اطراف تشک تصاویر نازیبایی را رقم زد./ص
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين