امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۰:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دست بافته‌های ایرانی همچنان در ویترین فروشگاه‌های آمریکایی

به گزارش بابل نوین، حمیدکارگر،مدیرعامل مرکز ملی فرش ایران گفت: پس از یک وقفه ۵ ساله و عدم ورود فرش ایرانی به ایالات متحده آمریکا از دی ماه سال گذشته صادرات فرش ایرانی به آمریکا از سر گرفته شد و تا به الان با گذشت یک سال و دو ماه همچنان این روند تجاری ادامه داشته و فعالان حوزه فرش توانستند سهم خود را از بازار فرش آمریکا باز پس گیرند.

وی در ادامه افزود:به طور مشخص در همین یازده ماهه گذشته از سال ۹۵ براساس آخرین آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران ،حدود ۷۰ میلیون دلار فرش به وزن ۱۴۰۰ تن به آمریکا صادر شده، این درحالی‌است که این آمار در مدت مشابه پارسال صفر بوده است.

مدیرعامل مرکز ملی فرش ایران در پاسخ به این سوال که آیا سنگ اندازی های ترامپ تاثیری بر بازار صادرات فرش گذاشته،بیان کرد: تا این لحظه هیچ گونه گزارشی مبنی بر ممانعت از ورود فرش ایرانی به گمرک آمریکا نداشته و صادرات ادامه دارد.

کارگر در پایان افزود: هرچند دنیای سیاست قابل پیش بینی نیست و امکان هرگونه تهدیدی برای صادرات فرش وجود دارد اما امیدواریم این هوشمندی در دولتمردان آمریکایی وجود داشته باشد که مردم خود را از دست بافته های ایرانی محروم نکنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين