امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۹:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش ایران به قطعنامه حقوق بشری سوئد علیه ایران

به گزارش بابل نوین، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: انتظار ما این است که اگر رسانه‌ای قصد ورود به موضوعی در حوزه سیاست خارجی کشور را دارد، بهتر است بر اساس داده‌ها و اطلاعات دقیق و مبتنی بر واقعیات اقدام کند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به برخی  پردازش‌های رسانه‌ای در داخل کشور در ارتباط با اقدام سوئد در ارائه قطعنامه حقوق بشری علیه کشورمان و ارتباط دادن آن به سفر اخیر نخست وزیر این کشور به تهران و حواشی آن گفت: انتظار ما این است که اگر رسانه‌ای قصد ورود به موضوعی در حوزه سیاست خارجی کشور را دارد، بهتر است بر اساس داده‌ها و اطلاعات دقیق و مبتنی بر واقعیات اقدام و تمامی ابعاد و سوابق آن را بررسی کرده باشد.
قاسمی افزود: متاسفانه به دلیل شرایط و فضای منفی ساخته و پرداخته شده علیه کشورمان برای ایجاد موج ایران هراسی، از حدود هفت سال پیش به رهبری آمریکا و رژیم صیهونیستی و با  همراهی تعدادی از کشورهای غربی در شورای حقوق بشر در ژنو هر ساله در یک کار مشترک، این کشورها اقدام به ارائه پیش نویس قطعنامه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران می‌کنند که سوئد یکی از این کشورهاست.
براساس این قطعنامه که به اصطلاح قطعنامه‌ای محتوایی نیست، شورای حقوق بشر هر ساله ماموریت گزارشگر ویژه را در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران تمدید می‌کند.
قاسمی در پایان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اقدام هر کشوری در ارائه قطعنامه حقوق بشری علیه کشورمان را به شدت محکوم می‌کند و براساس سیاست اصولی خود معتقدیم که اینگونه اقدامات، غیرمنصفانه، نادرست و برخلاف واقعیات جمهوری اسلامی ایران است.
چنین تحرکاتی در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از این کشورها، به سادگی نگاه خود را به روی کشتار مردم بی گناه یمن، سوریه و‌ عراق و جنایات حامیان منطقه‌ای گروه‌های تروریستی می‌بندند و بر خلاف هر گونه منطق از اظهار نظر در مورد برخی کشورهای فاقد پارلمان و انتخابات به دلایل سیاسی پرهیز می‌کنند.
منبع:تسنیم
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين