امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۹:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه موقت تهران در یادواره شهدای شهرستان بابل:

فتنه‌گران راه و زندگی‌شان جدا از مردم شهید پرور دلداده ولایت است

آیت‌الله صدیقی گفت: فتنه‌گران راه و زندگی‌شان جدا از مردم شهید پرور دلداده ولایت است، این افراد کسانی هستند که دارای زندگی دنیایی و ثروت آنچنانی هستند، فرزندانشان را به سفر در کشورهای غربی می‌فرستند.

به گزارش بابل نوین ، مراسم یادواره ۱۷۴۴ شهید بابل با محور ۹۰ شهید روحانی این شهرستان با حضور اقشار مختلف مردم  و مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.
در این مراسم که با حضور با شکوه نزدیک به ده هزار نفر از مردم پایتخت شهدای شمالی کشور همراه بود آیت‌الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران که به عنوان سخنران ویژه با بیان این مطلب که دنیا محل آزمون و امتحان است اظهار کرد: براساس رهنمود قرآن کریم ما شبانه روز در حال امتحان دادن هستیم تا آمادگی برای لقای پروردگار را پیدا کنیم.
وی افزود: شهدا بریدگان از تعلقات دنیا هستند و شهادت از مرموزترین اسرار الهی است که خداوند آن را به هر کس نمی‌دهد، شهدا این لیاقت را با کار خدایی خود در دنیا به دست آوردند.
امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: شهید مشهود خدا است و شهدا به انوار الهی زینت داده شدند، جاذبه‌های دنیا نتوانست آنها را زنجیر و عبد خود کند.
این مقام مسئول تصریح کرد: شهادت در میان مرگ‌ها زیباترین مرگ است و اولیای الهی همواره در دعاهای خود شهادت را طلب می‌کردند.
آیت‌الله صدیقی گفت: شهادت بهترین فرجام برای انسان است و شهدا بی‌قرار وصال با پروردگار متعال بودند، از این رو شاهد حضور بهترین و خالص‌ترین بندگان خدا در جبهه‌های جهاد و شهادت بودیم.
وی افزود: با دیدگاهی که اسلام در مورد رویش زندگی دارد مهمترین توصیه‌های ائمه معصومین(ع) به عنوان ترجمان قرآن توجه به پایان و فرجام درست زندگی است.
امام‌جمعه موقت تهران به فرازی از دعای امام‌علی(ع) درباره شهادت در راه خدا، اشاره و تاکید کرد: علی(ع) تشنه، بی‌قرار و عاشق شهادت بود و شیعه علی(ع) هم باید در این مسیر از ایشان تبعیت کند.
وی با اشاره به یکی از ملاقات‌های امام راحل با رزمندگان دفاع مقدس یادآور شد: امام راحل این عارف مجاهد و حکیم سیاست‌‎مدار که با قیام خود قدرت‌های بزرگ را تحقیر کرد، در مقابل مشتاقان شهادت و رزمندگان خجالت می‌کشید.
این استاد برجسته حوزه علمیه پیوند میان روحانیت اصیل و مردم را عامل پیروزی و اقتدار ملت ایران بیان ودانست و اظهار کرد: مردم ایران مردمی ولایی، باهمت، پیشتاز در حفظ اسلام و انقلاب هستند و همچنان در این راه نورانی خود را ثابت نگه داشته‌اند.
وی افزود: مردم ایران هرگاه ببیند جریان فتنه به‌دنبال تضعیف جایگاه انقلاب و ولایت است در مقابل آن می‌ایستند، این مردم با بصیرت بالای خود همواره فتنه‌گران و جریان فتنه را از این نظام پس می‌زنند و عالم بد و خوب را به درستی تشخیص می‌دهند.
آیت‌الله صدیقی ادامه داد: فتنه‌گران راه و زندگی‌شان جدا از مردم شهید پرور دلداده ولایت است، این افراد کسانی هستند که دارای زندگی دنیایی و ثروت آنچنانی هستند، فرزندانشان را به سفر در کشورهای غربی می‌فرستند.
وی دو عنصر را موجب فساد آحاد جامعه اسلامی برشمرد و افزود: اگر عالمان و مسؤولان فاسد شدند، یک جامعه و مردم را به فساد می‌کشانند.
امام‌جمعه موقت تهران تصریح کرد: مسئولانی که مخالف جریان پیوسته میان مردم و ولایت حرکت نکنند، از سوی مردم کنار گذاشته خواهند شد، اگر مسئولی در کشور برای گوشه عنایت دشمنان دست‌سازش به آنها دهد تا به اصطلاح مشکلات اقتصادی را حل کند، به درد مسئولیت در جامعه اسلامی نمی‌خورد.
وی افزود: مردم ایثارگر و شهیدپرور سرمایه‌های اصلی نظام اسلامی و انقلاب هستند، مردم حامی همیشگی انقلاب و حماسه آفرینان حماسه‌هایی مانند ۲۲ بهمن و  ۹ دی همواره خود را بدهکار انقلاب و نظام می‌دانند اما برخی از مدعیان بی‌بطن خود را از انقلاب و نظام طلبکار می‌دانند.
استاد حوزه علمیه با اشاره به نقش فعال بسیاری از علما برجسته در دفاع مقدس تصریح کرد: علما و روحانیت در جبهه‌ها در کنار رزمندگان حضور داشتند و هم فرزندان خود را در این مسیر هدایت کردند، تعداد بالای شهدای روحانی و طلبه موید این مطلب است.
وی ادامه داد: تعداد بالای شهدای بابل و طلاب شهید این شهرستان مرهون حضور علمای بزرگ و وارسته در این منطقه از جمله علامه اشرفی، علامه سعیدالعلما ، آیت‌الله روحانی و آیت‌الله فاضل است که با حضور و نورانیت خود تربیت اسلامی را در این منطقه بنیان گذاشتند.
آیت‌‌الله صدیقی خط ولایت را معیار حق و باطل در نظام اسلامی دانست و گفت: دست ولایت مقام معظم رهبری، دست ولایت امام زمان(عج) در کشور ما است و خط معیار ما در نظام اسلامی خط ترسیم شده از سوی امام خامنه‌ای محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: امام خامنه‌ای شخصیتی عارف و شجاع است که فتنه‌ها را با سرانگشت تدبیر خود یکی پس از دیگری با کمترین هزینه برای نظام اسلامی خنثی می‌کند.
امام جمعه موقت تهران  در پایان گفت: بهره‌گیری از فرصت جوانی راز رسیدن به تعالی است و شهدا پایان کار خود را روشن می‌دیدند و این به‌واسطه نوری بود که از جمال الهی بر دل آنها تابیده شده بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين