امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۲:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برترین عبادات قرائت صحیح قرآن است

مدیر مجمع قاریان تبریز، اظهار کرد: برترين عبادات قرائت صحيح قرآن است بعد از فراگيری قرآن نوبت به قرائت آن مي‌رسد، زيرا فراگيری مقدمه‌ای برای عمل نيكوی قرائت و نيز تلاوت قرآن در همه حال است.

به گزارش بابل نوین،حسین قربانی، مدیر مؤسسه مجمع قاریان تبریز اظهار کرد: لازم است که تلاوت کننده قرآن با ترتیل و زیبا تلاوت کند که علما بر مستحب بودن ترتیل در خواندن قرآن اتفاق نظر دارند و روایت شده است که اگر تنها یک سوره را با ترتیل بخوانم، برایم بهتر از خواندن کل قرآن بدون ترتیل و تدّبر است.

وی، افزود: در قرآن‌ بر فضیلت‌ تلاوت‌ قرآن‌ تأکید شده‌ است،‌ از جمله‌ در آیه‌ ۲۹ سوره فاطر آمده‌ است‌ که‌ تلاوت‌ صحیح‌ و حقیقی‌ قرآن‌، تجارتی‌ بدون‌ زیان‌ است‌.

قربانی، با استناد به آیه ۴ سوره مزمل خاطرنشان کرد: خداوند در آیه ۴ سوره مزمل، در مورد تلاوت قرآن مى‌فرماید: «…وَ‌رَتِّلِ الْقُرْءَانَ تَرْتِیلاً…؛ قرآن را شمرده و با تأنى بخوان».

قاری برجسته قرآن، ادامه داد: برترین عبادات قرائت صحیح قرآن است بعد از فراگیری قرآن نوبت به قرائت آن می‌رسد، زیرا فراگیری مقدمه‌ای برای عمل نیکوی قرائت و نیز تلاوت قرآن در همه حال است.

وی، افزود: غلط خواندن قرآن یا تلفظ حروف بدون رعایت کردن قوانین تجوید (لحن) گفته می‌شود در واقع یکی‌ از مهم‌ترین‌ مسائل‌ مرتبط‌ با تلاوت‌، فنّ تلفظ‌ صحیح‌ حروف‌ و اصوات‌ قرآن‌ با رعایت‌ لهجه‌ فصیح‌ عربی‌ است‌ که‌ به‌ آن‌ تجوید عملی‌ گفته‌ می‌شود./ز

ایکنا

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين