امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۷:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حمله وزیر صهیونیست به ایران و مظلوم نمایی برای عربستان

به گزارش بابل نوین، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادعایی عجیب گفت که ایران خواهان تضعیف عربستان سعودی در منطقه است.
به نقل از خبرگزاری رویترز آویگوور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سخنانش در پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ که از روز جمعه آغاز شده است ، مدعی شد که ایران یک هدف نهایی برای تضعیف عربستان سعودی در خاورمیانه دارد  و از سران کشورهای منطقه خواست تا برای مبارزه با عناصر رادیکال در خاورمیانه مبارزه کنند.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت که ایران به دنبال تضعیف ثبات در تمام کشورهای منطقه است و مقصد نهایی‌اش نیز عربستان است. تفرقه واقعی  میان یهودیان و مسلمانان نیست، بلکه میان انسان‌های میانه‌رو و رادیکال است.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که عربستان سعودی خود اصلی‌ترین حامی مالی و ایدئولوژیکی تفکرات فرقه‌گرایانه و تفرقه‌افکنانه در منطقه است که به ویژه در سال‌های اخیر به ظهور  و توسعه گروه‌های تروریستی بزرگ همچون داعش و جبهه النصره و بروز جنگ داخلی در یمن و سوریه منجر شده است. حقایق نشان می‌دهد که آل سعود از هر فرصت و امکانی برای دخالت در امور داخلی دیگر کشورهای منطقه استفاده می‌کند و به طور مستقیم و علنی از گروه‌های مخالف مسلح در سوریه در سال‌های گذشته حمایت کرده است. این کشور همچنین با حملات هوایی غیر قانونی به یمن برای مقابله با حوثی‌ها منجر به کشته شدن هزاران نفر در یمن شامل زنان و کودکان شده است اما مقامات سعودی، و متحد جدیدش، رژیم صهیونیستی با حمایت غرب و آمریکا، ایران را به بی‌ثبات کردن منطقه متهم می‌کنند. آن‌ها در تلاش‌اند تا با گرفتن انگشت اتهام خود به سمت جمهوری اسلامی توجه جامعه بین‌الملل را از این حقیقت  آشکار منحرف کنند تا بتوانند به اهداف غیرانسانی خود برای نفوذ و تسلط در منطقه دست یابند.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين