امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۷:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کسر امتیاز تراکتورسازی را تهدید نمی‌کند/ درخواست بخشش از اینفانتینو!

وکیل باشگاه تراکتورسازی از فرستادن نامه‌ای به فیفا به منظور تعلیق محرومیت سرخ‌پوشان تبریزی خبر داد.

به گزارش بابل نوین، وکیل باشگاه تراکتورسازی تبریز، درباره نامه این باشگاه به فیفا مبنی بر تعلیق محرومیت تراکتورسازی گفت: ما نامه‌ای به فیفا و جیانی اینفانتینو فرستادیم تا اگر امکان داشته باشد، محرومیت باشگاه تراکتورسازی را تعلیق کنند. چنین چیزی در مقررات فیفا پیش‌بینی نشده ولی امکان پذیرفتن این درخواست ما بسیار کم است.

وی ادامه داد: بحث درباره محرومیت‌های پیش آمده برای دو باشگاه ایرانی استقلال و تراکتورسازی مفصل است اما دغدغه ما بخش حقوقی فوتبال است. من قول می‌دهم به زودی بسیاری از تیم‌های دیگر نیز گرفتار چنین موضوعات مشابهی بشوند. البته این را باید بگویم که موضوع محرومیت تراکتورسازی با استقلال متفاوت است.

نجفی درباره محرومیت استقلال و تراکتورسازی افزود: استقلال با توجه به ماده ۱۲ BIS آیین‌نامه نقل و انتقالات محروم شده است. چنین قانونی را فیفا در سال ۲۰۱۵ به مقررات اضافه کرد و در آن دامنه اختیارات شورای حل اختلاف فیفا را گسترده‌تر کرد. به طوری که آن‌ها حق دارند باشگاه را به خاطر پرداخت نکردن حقوق معوقه تحت فشار بگذارند و آن‌ها را توبیخ، جریمه و یا مثل الان از پنجره نقل و انتقالات محروم کنند. درخصوص باشگاه استقلال این موضوع پیش‌بینی شده بود و بنا بر ظاهر قضیه آن‌ها ۳۰ روز فرصت داشتند که پول عادل شیحی را پرداخت کنند و در زمانی که این پول را پرداخت نکردند، جریمه محرومیت از نقل و انتقالات برای آبی‌پوشان پایتخت اجرا شد.

او اضافه کرد: اما محرومیت تراکتورسازی به دلیل دیگری است. با استناد فیفا به بند ۴ ماده ۱۳ همان آیین‌نامه نقل و انتقالات که از سال ۲۰۱۴ این قانون اضافه شده است، به اتاق حل اختلاف این اختیار را داد که در صورتی که فسخ غیرموجه از طرف باشگاه یا بازیکن صورت بگیرد، علاوه بر محرومیت باشگاه مجازاتی تکمیلی به این جریمه اضافه خواهد شد و همان طور که دیدید تراکتورسازی از پنجره نقل و انتقالات محروم شد. مقصر این محرومیت مدیران قبلی تراکتورسازی بودند. من منظورم به شخص خاصی نیست و مدیریت کلی تراکتورسازی را می‌گویم.

وکیل باشگاه تراکتورسازی تبریز درباره پرونده‌های باز این باشگاه در فیفا توضیح داد: همزمان ۴ پرونده از تراکتورسازی در فیفا باز است که پرونده ایان رمزی و حمزه یونس نیز شامل آن می‌شود. مسئولان فیفا دیدند که ۴ پرونده از یک باشگاه در مقر این سازمان باز است و همچنین وقتی تراکتورسازی به این مسئله بی‌توجهی کرد و بازیکن را به امان خدا گذاشت، تصمیم گرفتند این باشگاه را نقره‌داغ کنند. این مسئله مانند قضیه استقلال بخاطر پرداخت نکردن پول نبوده است. تراکتورسازی سه فصل غیر موجه داشت و به همین دلیل محروم شد. همچنین هر تیمی از ایران را ببینند که اگر سابقه چنین چیزی داشته باشد، شبیه یکی از موارد گفته شده جریمه‌اش می‌کنند.

نجفی با اشاره به اضافه شدن خودش به کمیته حقوقی باشگاه تراکتورسازی اظهار کرد: زمانی که من به تراکتورسازی اضافه شدم رای صادر شده برای باشگاه قطعی بود و راه اعتراضی پیش روی ما نبود. ناچار شدیم تلاش خود را برای پرونده‌هایی چون لوپز، ویلا، اولویرا و رمزی انجام دهیم که اکنون در حال به نتیجه رسیدن هستیم. حتی درخصوص لوپز، فیفا نامه‌ای برای ما فرستاد و از ما برای سامان دادن به این پرونده تشکر کرد.

او افزود: ما نامه‌ای به فیفا دادیم و از اینفانتینو خواستیم که محرومیت باشگاه را تعلیق کند و اگر تکرار شد، ما مطیع آن هستیم که این جریمه و مجازات اجرا شود. به هر حال این یک تلاش است و ما تمام سعی خود را می‌کنیم تا باشگاه بتواند این جریمه را لغو کند و این کار را برای هواداران پرشور و فهیم تراکتورسازی انجام می‌دهیم.

وکیل باشگاه تراکتورسازی درباره جریمه‌ای که فیفا به خاطر شکایت‌های بازیکنان خارجی تراکتورسازی در نظر گرفته تصریح کرد: چنین جریمه‌هایی همیشه هست و جوسازی‌هایی علیه تراکتورسازی به منظور پرداخت نکردن این جریمه‌ها ایجاد شده اما باید این را بگویم که جریمه فیفا موضوع جدیدی نیست. وقتی باشگاهی پول بازیکن را نمی‌دهد و حکم قطعی پس از سه بار فرصت داده می‌شود، جریمه‌ای بین تا ۵ تا ۳۰ هزار فرانک برای آن باشگاه در نظر گرفته می‌شود که تا ۳۰ روز فرصت دارد آن را پرداخت کند و اگر پرداخت نکرد ۶ امتیاز از آن باشگاه کم می‌کنند و اگر همچنان پرداخت نکرد و اصرار ورزید، باشگاه مورد نظر را به دسته پایین‌تر می‌فرستند. معمولا فیفا این گونه جریمه‌ها را از تبادلاتی که با فدراسیون‌ها دارد کسر می‌کند و اغلب این گونه جریمه‌ها خطرساز نمی‌شود.

وی در پایان گفت: وقتی با وکیل ژائو ویلا توافق کردیم تا پول را به حساب این وکیل بفرستیم، جلسه فیفا درباره باشگاه تراکتورسازی در حال صورت گرفتن بود و وکیل نامبرده سه روز بعد از حکم اعلام شده، نامه‌ای به این سازمان زد تا از شکایتش صرف نظر کند./م

منبع : ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين