امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۷:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رییس ستاد اقامه نماز شهرضا:

اسلام ناب محمدی با تلاش حضرت زهرا ماندگار شد

رییس ستاد اقامه نماز شهرضا گفت: حضرت زهرا(س) قاطعانه از حریم ولایت و امامت دفاع کردند و اسلام ناب محمدی(ص) با تلاش ایشان ماندگار شد.

به گزارش بابل نوین،حجت الاسلام محمدحسین جعفری عصر امروز در نشست دانش آموزی با دانش آموزان دبیرستان شاهد دخترانه شهید زمانی، عنوان کرد: حضرت فاطمه(س) با اصرار بر لزوم اجرای وصیتنامه پیامبر اسلام(ص) در خصوص خلافت و جانشینی و وفاداری بر آرمانها و اندیشه اسلامی، ظلمهای زیادی را متحمل شدند زیرا ایشان در این راه یاوری نداشتند و به تنهایی سنت، سیره و توصیه پیامبر(ص) را به انصار و مهاجر یادآور شدند.

وی اظهار کرد: حضرت زهـرا(س) در حالی ازدواج با امام علـی(ع) را پذیـرفت که ایشان از نظر مالـی در تنگدستی به سر می برند، ولی تقوا، حکمت، شجاعت و ایثار در وجود آن حضرت دیده می‌شد.

رییس ستاد اقامه نماز شهرضا بیان کرد: حضرت زهرا(س) در حالی با حضرت علی(ع) پیمان زناشـویی بست که قبل از ایشان ثروتمندانی مانند عبدالرحمان بن عوف و عثمان بـن عفان به خواستگاری آن حضرت آمده بودند.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: در روایت امده است: «با کسانی رفت و آمد داشته باشید که چهره آنها شما را به یاد خدا بیندازد»، در زمان ما نیز افرادی هستند که معصـوم نیستند ولـی چنان خـدا را در تمام زوایای زندگـی حاضر و ناظر دیده‌اند که جلـوه خدایی و رنگ و بـوی الهی یافته‌اند؛ حضرت زهـرا(س) چنـان به خداوند نزدیک شده بودند که نه تنها در گفتـار و رفتـار چهره ملکـوتیشان دیگران را به سوی خدا سـوق مـی‌داد، بلکه حتـی چادر آن حضرت نیز مـوجب اسلام آوردن فرد یهودی شد.

وی اضافه کرد: دختران جامعه اسلامـی باید زمینه آرامـش واقعی امام زمان(ع) را فراهـم کنند، رفتار و کردار و انتخاب آنان باید به گونه‌ای باشد که شایسته یک بانوی فرهیخته، ارزشمند، سعادتمند، عالم و باتقوا باشد، چنانچه اهل بیت(ع) نیز چنین رفتاری را برای همه زنان مسلمان توصیه کرده‌اند.

رییس ستاد اقامه نماز شهرضا گفت: از گذشته تا به حال برخی با فهم نادرست از کلام و سنت و سیره رسول خدا(ص) و برخی دیگر با برداشت اشتباه از سنت و سیره اهل بیت(ع) نه تنها به کمال سعادت نرسیده‌اند بلکه موجب قضاوت ناصحیح پیروان دیگر ادیان و مذاهب در خصوص اسلام و تشیع نیز شده‌اند، در این میان دانستن رفتار، کردار، کلام و به عبارت دیگر شناخت سبک زندگی اهل بیت(ع) نه تنها سبب هدایت فرد می‌شود بلکه تصویری روشن و واقعی از اسلام و تشیع را ارائه می‌کند.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا(س) باوجود درک مراتب عالی زهد و تقوا، از مسؤولیتهای اجتماعی خود نیز غافل نبوند، ایشان نه تنها در عصر پیامبر(ص) بلکه چندی پس از رحلت آن حضرت نسبت به تحولات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه اسلامی بی‌تفاوت نبوده و در هر فرصت مناصب به مسؤلیت اجتماعی خود عمل می‌کردند.

وی گفت: آن حضرت به جای عافیت طلبی و بهره‌مندی از جایگاه و احترام عمومی وارد میدان جهاد و روشنگری شدند و با حضور در کوی و برزن و مسجد به روشنگری می‌پرداختند و با حاکمان به احتجاج می‌پرداختند./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين