امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۸:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

میزان عیدی و پاداش کارگران ۱۶ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۳۲۰ ریال است

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: کارفرمایان مشمول قانون کار بخش خصوصی مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کارکرد معادل 60 روز آخرین مزد به عنوان عیدی و پاداش بپردازند.

به گزارش بابل نوین، وحیده شاهی یکشبنه در این خصوص افزود: مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارگران نباید از معادل ۹۰ روز کمترین مزد روزانه ۲۷۰ هزار و ۷۲۲ ریال در سال ۹۵ بیشتر باشد.
وی ادامه داد: مبلغ پرداختی به کارگرانی که کمتر از یک سال در کارگاه کار کرده اند باید به ماخذ ۶۰ روز مزد به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه شود.
وی اضافه کرد : کمترین مبلغ عیدی و پاداش برای کارگران مشمول قانون کار در بخش های یاد شده برای یک سال کارکرد سال ۹۵ مبلغ ۱۶میلیون و ۲۴۳ هزار و ۳۲۰ ریال و بیشترین مبلغ ۲۴ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۹۸۰ ریال خواهد بود.
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان افزود: میزان عیدی و پاداش کارکنان مشمول قانون کار (کارگران) شاغل در دستگاه های دولتی همانند سایر کارکنان رسمی و پیمانی و قراداد معین و بر اساس ماده واحده قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت و دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری برابر مصوبه اعلامی دولت مبلغ ۷ میلیون و ۷۰۵ هزار ریال خواهد بود.
شاهی ابراز داشت: این شامل تمام وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی موضوع ماده (۴) قانون محاسبات عمومی کشور از جمله شرکت های دولتی تابعه سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران و شرکت های دولتی تابعه و سازمان صنایع ملی ایران و شرکت های دولتی تابعه، شرکت ملی گاز،شرکت پتروشیمی، بانک ها، شهرداری ها و موسساتی است که تمام یا قسمتی از بودجه آن ها از بودجه عمومی تامین می شود./ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين