امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۹:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

احزاب در تهیه لیست‌ها صرفا به تعلقات سیاسی افراد تاکید نکنند

یک فعال دانشجویی با اشاره به اهمیت جایگاه شوراها در برنامه ریزی شهر تصریح کرد که احزاب سیاسی که برای این انتخابات اقدام به انتشار لیست هایی می‌کنند علاوه بر جنبه سیاسی به مسائل تخصصی و مدیریتی افراد نیز توجه داشته باشند.

به گزارش بابل نوین، امیررضا اکبرپور بابیان اینکه سازوکار انتخابات شوراهای شهر و روستا هنوز هنوز به صورت سنتی در جریان است گفت: متاسفانه در برخی از شهرستان های کشور هنوز بر اساس تعلقات قوی و قبیله ای اقدام به رای دهی به کاندیداها می‌شود. همینطور در کلان شهرهای ما نیز مردم به افراد معروف در حوزه های ورزشی یا هنری تمایل دارند در صورتی که شوراها جایگاهی منحصر به فرد در تصمیمات مربوط به شهر دارند.

وی با اشاره به  جایگاه حساس شوراهای شهر در تصمیم گیری های کالبدی و فرهنگی شهر اظهار کرد: مردم قبلا آنقدر به حساسیت جایگاه شوراها پی نبرده بودند  و به همین دلیل بر حسب علاقه شخصی به افراد بعضا معروف رای می دادند، اما در هفته های اخیر و با وقوع حادثه پلاسکو وناهماهنگی برخی اعضای شهر با ارگان های دیگر و به طور کلی انفعال آن‌ها در بحث مدیریت بحران اهمیت وجود اشخاص مدیر و متخصص در این حوزه بسیار بیشتر از گذشته احساس شد.

وی با استقبال از لیستی شدن افراد برای حضور در انتخابات شوراها اظهار کرد: بعد از انتخابات سال ۹۲ مجلس شورای اسلامی به نظر می رسد تمایل مردم به سمت تحزب گرایی در انتخابات رفته است. اما از آن سو انتظار می رود تا این لیست ها که از سوی احزاب سیاسی تهیه می‌شوند صرفا بر جنبه سیاسی هویت افراد برای گنجاندن آن‌ها در لیست هایشان تاکید نکنند بلکه علاوه بر تعلقات سیاسی و نگرش به تخصص و گرایش نامزدها به مسائل تخصصی و مدیریت شهری نیز توجه کنند./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين