امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۲۱:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روسیه زمان رونمایی از «اس_۵۰۰» را اعلام کرد

به گزارش بابل نوین، درحالی که وزارت دفاع روسیه سال ۲۰۲۰ را زمان آماده شدن سامانه دفاع موشکی « اس_۵۰۰» اعلام کرده، اینک پنتاگون نگران عملکرد بهترین جنگنده‌های رادار گریز آمریکا برابر این جنگ افزار جدید روس‌ها است.

معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که آزمایش یگان جدید سامانه دفاع موشکی «اس-۵۰۰» تا قبل سال ۲۰۲۰  انجام می‌شود.به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» سامانه اس_۵۰۰ که از آن به نام «۵۵R6M Triumfator-M» نیز یاد می‌شود،  ضد هواپیما و موشک‌های بالستیک است  و اینک در روسیه در مرحله توسعه قرار دارد.
سامانه اس_۵۰۰ را شرکت «آلماز آنتی» ساخته و گفته می‌شود بردی برابر با ۶۰۰ کیلومتر دارد و قادر به رهگیری همزمان بیش از ۱۰ موشک بالستیک و فرا صوت که با سرعت بیش از ۷ کیلومتر در ثانیه پرواز می‌کنند، است.این سامانه دفاع موشکی قادر به درگیری با اهداف در ارتقاع بیش از ۲۰۰ کیلومتری بوده و به دوربین‌های الکتریکی ماهواره‌ای ویژه عملیات تجسسی مجهز است.
اس_۵۰۰ نسل ارتقا یافته سامانه اس_۴۰۰ که اینک در خدمت ارتش روسیه قرار دارد، است و سامانه دفاع موشکی «پتریوت» در آمریکا همردیف با آن است.به نوشته اسپوتنیک، مقام‌های وزارت دفاع آمریکا اینک نگران آماده شدن این سامانه دفاع موشکی هستند و عنوان کرده‌اند که به خاطر عملکرد خوب اس_۵۰۰ بهترین جنگنده‌های رادارگریز پنتاگون نیز دیگر قادر به انجام عملیاتی نخواهند بود.
قرار است نخستین دسته از سامانه دفاع موشکی اس_۵۰۰ دفاع از مسکو، پایتخت روسیه و مرکز این کشور را بر عهده گیرند.
منبع:فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين