امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۲۱:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آزادی ۵ روستای دیگر در عملیات غرب موصل

به گزارش بابل نوین، نیروهای عراقی در تازه‌ترین پیشروی خود به سمت بخش غربی شهر موصل، ۵ روستای دیگر را به کنترل خود در آوردند.
عملیات آزادسازی غرب موصل پس از هفته‌ها بامداد امروز (یکشنبه ۱ اسفند) با فرمان «حیدر العبادی» نخست‌وزیر و فرمانده کل عراق آغاز شد.

نیروهای شرکت کننده در این عملیات، از جمله پلیس فدرال و نهاد مبارزه با تروریسم از بخش جنوبی غرب موصل و از منطقه «حمام العلیل» حرکت خود را به سوی روستاهای اطراف شهر آغاز کردند.

در ساعات بامدادی امروز نیز پیش از آغاز عملیات، جنگنده‌ها و توپخانه ارتش عراق مواضع تروریست‌های داعش را هدف قرار گرفتند.

به نوشته پایگاه خبری المعلومه، در بیانیه سرتیپ ستاد «عبدالرشید یارالله» فرمانده کل عملیات موصل در رابطه با آخرین تحولات عملیات غرب موصل آمده است که نیروهای لشگر نهم زرهی در بعد از ظهر امروز توانستند روستاهای «الحسینیه»، «الشیخ یونس» و «الحراقیات» را پس از وارد کردن تلفات زیاد به داعش آزاد کرده و پرچم عراق را بر بالای ساختمان‌های این روستاها نصب کنند.

از سوی دیگر نیروهای پلیس فدرال عراق نیز توانستند روستای «الکنیطره» و «الابیض» را در جنوب منطقه «البوسیف» به کنترل خود در آورند.

طبق این بیانیه، نیروهای گردان «العباس» وابسته به الحشد الشعبی نیز با همکاری تیپ ۳۶ لشگر نهم زرهی در غرب موصل با حمله به مواضع تروریست‌های داعش بر ارتفاع «تل کیصوم» در نزدیکی کوههای «عطشانه» مسلط شدند.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين