امروز : سه شنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۲:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برد آسیایی تقدیم به ریه های خاک گرفته

استقلال خوزستان به دنبال هوای تازه آسیایی

به گزارش بابل نوین، اگر برای مردم ایران فوتبال مهمترین سرگرمی و پدیده ورزشی محسوب می‌شود، برای مردم خوزستان فوتبال خود زندگی‌ست. پیوندی عاشقانه بین آنها و فوتبال از بدو تولد شکل می‌گیرد و با آنها جان می‌گیرد و نفس می‌کشد. برای آنهایی که این روزها درگیر طلب کردن بدیهی‌ترین حقوق خود هستند، فوتبال چه بسا همان جدیت و اهمیت طلب کردن همان حقوق را دارد. با همان جدیتی که از هوای نامساعد این روزهای خوزستان می‌گویند با همان جدیت نیز موفقیت نماینده‌شان در آسیا را طلب می کنند.
پورموسوی خود یک خوزستانی است و بهتر از همه می‌داند که برد تیمش در آسیا چه هوای تازه‌ای به ریه‌های خاک گرفته خوزستانی‌ها می‌دمد. این مجال را به آنها می‌دهد که اگر قطعی برق برای ساعتی دست از سرشان بردارد با نشستن پای تلویزیون و بالا پریدن برای آبی‌های خوزستان، درد و مصائب خود را فراموش کنند و اگر شانس هم یارشان باشد و تیم عربستانی را شکست دهند، این بار با رضایت خاطر به خیابان‌های تیره و گردوغبار گرفته آیند تا دمی برای برد تیم خود بندری برقصند!

 

استقلال خوزستان به راستی که نماینده خوزستان است. تیمی با اوضاع و حال و هوایی مشابه سرزمینی که از آن می آید. بی‌پناه و به حال خود رها شده همچون خوزستان. پورموسوی درود می‌فرستد به شرف و غیرت بازیکنان و کادرفنی تیمش که به رغم همه‌ی محدودیت ها و سختی‌هایی که قهرمان فصل قبل لیگ با آن سر و کله می‌زند، با همه‌ی توان، خود را برای مقابله با حریفان آسیایی خود آماده می‌کند. اولین بازی این تیم مقابل الفتح عربستان است و البته معضل میزبانی در عمان مزید بر علت شده تا اوضاع مالی برای این باشگاه تنها مانده و رها شده، سخت‌تر شود. مشخص نیست که اگر امروز به جای عمان، اهواز میزبان بازی نماینده خوزستان و ایران بود، آیا شرایط جوی اجازه برگزاری بازی را می‌داد یا نه، اما اگر اینگونه بود چه لحظات دلپذیری برای خوزستانی‌های خسته رقم می‌خورد. اما حیف و صد حیف.

 

امروز برای دل خوزستان و مردم صبورش هم که شده، باید یک ایران با تمام انرژی مثبتی که می‌تواند به آن سوی مرزها بفرستد، حامی «استقلال خوزستانِ ایران» باشد. باید به انتظار نشست و دعا کرد که شاگردان پورموسوی با همان غیرت و تعصبی که او از آن تمجید کرد، حریف عربستانی را در عمان اسیر خود کنند و در کنارش امیدوار بود که خوزستان، این استان زرخیز که الحق فوتبالیست‌هایش حکم زر را دارند، روزهای روشنش را به زودی به چشم ببیند و استقلالش همچون استقلال و پرسپولیس تهران، نماینده‌ی ایران دانسته شوند و حمایت بیشتری به خود ببیند. به این امید به تماشای بازی امروز می‌نشینیم. /ص

ورزش سه

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين