امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۲:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توصیه منصور برزگر به کادر فنی تیم ملی کشتی: به فکر المپیک ۲۰۲۰ باشید

سرمربی و مدیر فنی اسبق تیم ملی کشتی آزاد ایران روز دوشنبه گفت: کادر فنی تیم ملی باید از هم اکنون به فکر نفرات شرکت کننده در بازی های المپیک 2020 توکیو باشد.

به گزارش بابل نوین، «منصور برزگر» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در جلسه آینده شورای فنی نکات مهمی را در رابطه با نقاط ضعف و قوت تیم ملی در جام جهانی کشتی آزاد به کادر فنی ارایه خواهم کرد.
وی گفت: در این نشست به یکی از مهمترین موضوعات که شناخت نفرات شرکت کننده در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو است، اشاره می کنم و تاکید دارم که باید از هم اکنون به فکر ترکیب تیم ملی برای چهار سال آینده بود.
برزگر که سابقه سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد در چهار دوره بازی های المپیک را دارد در خصوص عملکرد ملی پوشان در جام جهانی کشتی در کرمانشاه گفت: ملی پوشان در این رقابت ها خوب بودند، اما آنطور که انتظار می رفت، ظاهر نشدند چرا که فشار پیش از المپیک از روی آنها برداشته شده بود و بدنشان آمادگی دوران المپیک را نداشت اما با تجربه ای که داشتند توانستند حریفان خود را شکست دهند.
وی همچنین در خصوص شکست «حسن یزدانی» برابر حریف آمریکایی در فینال جام جهانی گفت: او هنوز در وزن ۸۶ کیلوگرم تجربه لازم را ندارد و در حال و هوای وزن ۷۰ و ۷۴ کیلوگرم کشتی می گیرد در حالی که کشتی در سنگین وزن (۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم) فرق می کند و این شکست زنگ خطری برای او است تا شیوه مبارزاتی خودش را در وزن ۸۶ کیلوگرم تغییر دهد.
دارنده مدال نقره وزن ۷۴ کیلوگرم بازی های المپیک ۱۹۷۶ مونترال کانادا ادامه داد: این آزادکار تیم ملی باید بداند که دیگر از مرز سبک وزن گذشته و به سنگین وزن آمده و باید شیوه مبارزاتی و نفس گیری خود را تغییر دهد و تقسیم بندی نفس در سنگین وزن در طول مبارزه باید حساب شده تر باشد.
عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد گفت: همیشه این گونه نیست که حریفان مقابل یزدانی از نظر نفس و قدرت بدنی کم بیاورند، چه بسا که در برخی مبارزات قوای بدنی او تحلیل رود و به اصطلاح ببرد و این موضوع نشان می دهد که یزدانی باید بیشتر کار کند.
وی با اشاره به حضور علیرضا کریمی یکی دیگر از مدعیان وزن ۸۶ کیلوگرم نیز گفت: البته دیوید تایلور آمریکایی فیزیک و نوع بدنش به گونه ای بود که نه تنها یزدانی بلکه سایر رقبا نیز مقابل او کم می آوردند و تنها راه مقابله با او این است که نفس و انرژی بدن را مقابل او تقسیم بندی کرد.
دارنده مدال طلای رقابت های قهرمانی سال ۱۹۷۳ قهرمانی جهان در تهران همچنین گفت: در مجموع جام جهانی کشتی آزاد بسیار خوب و پرهیجان بود و سال ها بود که از تماشاگران چنین شور و حالی را ندیده بودیم و تماشاگران کرمانشاه بسیار خوب بودند.
وی با اشاره به سطح بالای فنی جام جهانی تصریح کرد: هر چند روس ها با تیم اول خود در کرمانشاه حاضر نشده بودند اما کشتی گیران روس همیشه قوی هستند و تیم های دوم و سوم آنها نیز از سطح فنی بالایی برخوردار هستند و تیم های ترکیه، مغولستان، گرجستان و هند نیز تقریبا با نفرات اصلی خود آمده بودند و جمهوری آذربایجان و آمریکا نیز با تمام قوا در جام جهانی ظاهر شدند.
برزگر همچنین با انتقاد از نبود امکانات و سالن های آبرومند در استان های کشتی خیزی چون کرمانشاه گفت: جمعیت کشور ما در چند سال آینده به مرز صد میلیون نفر می رسد اما مسابقات کشتی را هنوز در سالن های دو و سه هزار نفری برگزار می کنیم و مسئولان باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.
وی گفت: سال ها کلنگ ساخت مجموعه ورزشی شش هزار نفری کرمانشاه به زمین زده شد، اما هنوز این سالن ساخته نشده که جای تاسف دارد.
چهل و پنجمین دوره جام جهانی کشتی آزاد روزهای ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه درسالن ورزشی امام خمینی (ره) کرمانشاه با حضور هشت تیم برتر جهان شامل ایران، روسیه، آمریکا، ترکیه، هند، مغولستان، گرجستان و جمهوری آذربایجان برگزار شد که تیم ایران در دیدار فینال ۵ بر ۳ آمریکا را شکست داد و برای ششمین مرتبه متوالی و در مجموع هشتمین مرتبه قهرمان شد.
بعد از آمریکا که دوم شد، تیم های جمهوری آذربایجان و ترکیه نیز به ترتیب سوم و چهارم شدند./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين