امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۷:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مقام ارشد وزارت دفاع انگلیس:

مراقب ایران در خلیج فارس هستیم

مقام وزارت دفاع انگلیس در حالی از پایش ایران در خلیج فارس خبر داده که این کشور اینک چشم به حضور پررنگ‌تر هوایی در آسمان منطقه دارد.

 

 

به گزارش بابل نوین،در حالی‌که انگلیس به تقویت حضور نظامی خود در خلیج فارس مبادرت می‌نماید، مقام ارشد وزارت دفاع انگلیس در سخنانی ضمن بیان اهمیت خلیج فارس و خاورمیانه برای این کشور مدعی «پایش ایران» شد.

به نوشته روزنامه اماراتی «نشنال» «سرلشگر تام بکت» مشاور ارشد امور خاورمیانه وزارت دفاع انگلیس در سخنانی گفت: «تهدیدی از جانب افراط گرایی در منطقه وجود دارد عراق و سوریه از جمله  مکان‌هایی است که تهدید افراط‌گرایی وجود داد. ما با کشورهای منطقه برای مهار تهدیدها همکاری می‌نماییم.»

وی در ادامه با خطاب قراردادن «ایران» گفت: «با هشیاری  مراقب تهدید از جانب ایران هستیم و یک خلیج فارس با ثبات برایمان مهم است.»

سرلشگر بکت در ادامه از رایزنی با دیگر کشورهای منطقه برای افزایش حضور نیروی هوایی این کشور خبر داد و گفت: «ما علاوه بر حضور بیشتر هوایی، خواهان آموزش‌های بیشتر به دوستان خود در خلیج فارس هستیم  و نه تنها برای ما سودمند است بلکه قابلیت‌های شرکای ما را نیز افزون‌تر می‌کند.»

«وییل وارندر» معاون فرماندهی تفنگداران نیروی دریایی انگلیس نیز  اظهار داشت: «این که در پایگاه دریایی انگلیس در خلیج فارس یک ناوشکن یا ناوچه حضور  دائمی تا متناوب داشته باشد مهم است.»

به گزارش فارس، قرار است ماه آینده نیروی مسلح امارات با نیروی زمینی انگلیس رزمایش بزرگی را برگزار کنند.

سرلشگر بکت از کشورهای کویت، بحرین، عربستان، عمان و قطر به عنوان دیگر شرکای رزمایش‌های منطقه‌ای انگلیس یاد کرد./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين