امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۸:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در نشست شورای برنامه ریزی بعثه و سازمان حج صورت گرفت؛

آخرین هماهنگی ها درباره اعزام هیأت ایرانی به عربستان

درنشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت که سه روز مانده به آغاز مذاکرات هیئت ایرانی درعربستان تشکیل شد آخرین هماهنگی ها درباره دستور کار این مذاکرات صورت گرفت.

 

 

به گزارش بابل نوین،دراین جلسه که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین  سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، حمید محمدی سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: این هیئت بامداد چهارشنبه (۴ اسفندماه) از تهران به مقصد جده عزیمت خواهد کرد و بر اساس سازوکار تعریف شده مذاکرات حج را با طرف سعودی و با هدف بازکردن مسیر حج زائران ایرانی انجام خواهد داد.

دراین جلسه نماینده ولی فقیه با تاکید براینکه مردم را درجریان نتایج حاصله قرارخواهیم داد، اظهار داشت: بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت طبق روال برنامه های خود را دنبال می کنند و امیدواریم با تأمین خواسته های جمهوری اسلامی ایران این سفردستاوردهای مثبتی برای برگزاری حج مطلوب و عزتمندانه زائران ایرانی داشته باشد.

گفتنی است نشست هیئت ایرانی با طرف سعودی پنجم اسفند ماه درجده برگزار خواهد شد.

بر پایه این گزارش دراین جلسه همچنین غلامرضا رضایی مسؤول کارگروه تخصصی مشاعر از برنامه های این کارگروه گزارشی ارائه کرد و با اشاره به اینکه با حضورکارشناسان با تجربه مشکلات حج گذشته در این بخش بررسی شده است، گفت: برای ارتقای سطح خدمات و رفاه حال بیشتر زائران آسیب شناسی صورت گرفته و استفاده از راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات و نواقص پیش بینی شده است.

در پایان این جلسه با گزارش مهندس خدرنژاد مدیرعامل شرکت شمسا بررسی عملکرد مالی این شرکت ادامه یافت و حاضران دیدگاه خود را درباره فعالیت این شرکت در حوزه عتبات عالیات و نحوه تعامل با سازمان حج و زیارت بیان داشته و تصریح کردند: شمسا در ارائه خدمات به زائران  باید کاهش هزینه ها را مدنظر قرار دهد و با اجرای برنامه های مناسب زمینه جذب حداکثری زائران عتبات را فراهم کند.

مدیرعامل شرکت شمسا دراین جلسه اظهار داشت : امسال رشد ۳۰ درصدی اعزام زائر به عتبات در قالب کاروان های تحت نظارت سازمان حج وزیارت تحقق خواهد یافت./م

منبع : پایگاه اطلاع رسانی حج

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين