امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۲۰:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حنان ۲۶ ساله‌ از شکنجه‌های داعش می‌گوید

به گزارش بابل نوین، سازمان دیدبان حقوق بشر از شکنجه‌های وحشیانه گروهک تروریستی داعش علیه زنان عراقی می‌گوید.
دیدبان حقوق بشر می‌گوید تروریست‌های تکفیری داعش، زنان عرب سُنّی را در مناطق تحت سلطه خود در عراق به اسارت می‌برند، شکنجه می‌کنند و آنها را مورد تجاوز جنسی قرار می‌دهند. این سازمان که مقر اصلی آن در نیویورک است در مصاحبه با ۶ زن عراقی که موفق به فرار از دست نیروهای داعشی شده‌اند مستنداتی در این باره ارائه کرده است. این زنان در شهر الحویجه در جنوب موصل در اسارت بوده‌اند.

حنان، زن ۲۶ ساله‌ یکی از این قربانیان است که همراه با چند زن دیگر در هنگام فرار به اسارت درآمده است. او در بخشی از حرف‌هایش می‌گوید وقتی به اسارت درآمد تروریست‌ها  به او گفتند مرتد است و چون همسرش زودتر از او از شهر فرار کرده بود به زور از او خواستند به ازدواج رهبر تروریست محلی درآید. این زن به دیدبان حقوق بشر گفت نظامیان در حالیکه چشمانش را بسته بودند او را با کابل پلاستیکی به‌شدت کتک می‌زدند و گاهی اوقات از دستهایش آویزان می‌کردند و پس از آنکه از ازدواج با رهبر تروریست محلی سر باز زد به‌کرات او را مورد تجاوز جنسی قرار دادند.

نماینده سازمان دیدبان حقوق بشر در خاور میانه می‌گوید: از وضعیت اسفناک زنان سنی عراقی در مناطق تحت سلطه داعش  و تجاوزهای جنسی به آنها اخبار زیادی منتشر نمی‌شود. ما امیدواریم جامعه بین‌الملل و مقامات محلی تمام توان خود را برای کمک به این زنان به کار گیرند. زنانی که مورد تجاوز قرار می‌گیرند ناچارند تا مدتها ناراحتی‌های ناشی از این رفتارهای وحشیانه را تحمل کنند.

بخش‌های شمالی و غربی عراق از سال ۲۰۱۴ زیر سایه ترس و وحشت از داعشی‌ها به سر می‌برد. نظامیان داعشی جنایت‌های وحشیانه‌ای را علیه جوامع دینی از جمله شیعه، سنی، کرد و مسیحی اعمال می‌کنند. در حال حاضر نیروهای مردمی در کنار ارتش عراق در حال آزادسازی شهر موصل از چنگال این گروهک تروریستی هستند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين