امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۳:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۱۸ میلیون تومان هزینه ایجاد هر شغل در سال ۹۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: برای ایجاد هر شغل در سال ۹۵ مبلغ ۱۸ میلیون تومان هزینه شده است.

به گزارش بابل نوین، محمد امید معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در نشست خبری که امروز (دوشنبه) پیرامون عملکرد حوزه اشتغال و توانمندسازی کمیته در سال ۹۵ برگزار شد، اظهار داشت: در نظر داریم تا در برنامه ششم توسعه کمیته امداد، سالانه ۱۸۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم که بخشی از آن در قالب کاریابی‌ها و بخشی دیگر از طریق ایجاد تسهیلات انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال ۹۵ با توجه به منابع بانکی که در اختیار داشتیم، ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار قرض الحسنه پیش بینی شده بود که در این راستا بانک‌ها همکاری خوبی با کمیته امداد داشته اند.
امید تصریح کرد: هزینه ایجاد هر شغل در سال ۹۵ توسط کمیته امداد ۱۸ میلیون تومان بوده است که پیش بینی می‌شود این رقم در سال ۹۶ به ۲۵ میلیون تومان برسد.
معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد با اشاره به اجرای طرح استعداد‌سنجی خانواده های تحت پوشش افزود: این طرح در سال۹۵ اجرایی شد که بر اساس آن خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد مورد سنجش استعداد کار و اشتغال به صورت میدانی و حضوری قرار گرفتند.
وی سنجش انجام شده را بین سنین ۱۵ تا ۷۰سال اعلام کرد و افزود: از میان ۴ میلیون و ۵۰۰ نفری که تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مورد سنجش‌ قرار گرفتند که در سنین ۶۰ تا ۷۰ سال بودند که در نهایت از این تعداد، ۹۳۷ هزار نفر آمادگی و شرایط کار، تلاش و فعالیت اقتصادی را دارا بودند.
امید بیان داشت: از تعداد ۹۳۷  هزار نفر، بیش از ۵۳ درصد خانم‌ها بودند، همچنین در سال جاری با همکاری مناسب بانک‌ها ۹۰۰میلیارد تومان به استان‌ها ابلاغ شد که ۷۰۰ میلیارد تومان تا پایان دی‌ماه وصول شده است.
معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد گفت: از محل صندوق کمیته امداد ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار جذب و به استان‌ها ارسال شد و از ۱۵ اسفند ماه حساب قرض‌الحسنه کمیته امداد مستقل خواهد شد، همچنین رشد عملیات در جذب منابع و بکارگیری منابع نسبت به سال گذشته تاکنون ۳۳ درصد بوده است که با توجه به تعداد متقاضیان این اعداد پاسخگو نیست.
وی افزود: در هر مسیری که طی می‌کنیم تلاش ما این است تا خانواده‌های کمیته امداد توانمند شوند و از حمایت ما خارج شوند، به طوری که در سال‌های گذشته تعداد خروجی‌ها ۱۰۰ هزار خانواده بوده که امسال خروج ۱۵۰هزار نفر از چرخه کمیته امداد قطعی شده است، در واقع امسال تعداد خروجی‌ها نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.
امید تصریح کرد: کاریابی یکی از موضوعاتی است که در دستور العمل ما قرار دارد، تا جایی که سامانه کاریابی ویژه کمیته امداد در فروردین ماه سال ۹۶ رونمایی می‌شود، همچنین تاکنون ۱۵ هزار نفر از طریق کاریابی کمیته امداد مشغول به کار شده‌اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: اعتبارات سال ۹۶ کمیته امداد از  یک هزار میلیارد تومان به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است که شامل رشد صد در صدی است.
وی در پایان گفت: با توانمندسازی مددجویان و خروج آن‌ها از چرخه کمیته امداد ظرفیت جدید برای ورودی ها ایجاد می شود، به طوری که امسال با خروج ۱۵۰ هزار خانوار، ۳۰۰ میلیارد ظرفیت جدید ایجاد شده و امسال اولین سالی است که خروجی های کمیته از ورودی های آن بیشتر بوده است./ص
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين