امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۳:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تماس تلفنی ابتکار با وزیر بهداشت عراق در خصوص گرد و غبار

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تشریح تأثیرات منفی طوفان‌های گرد و غبار، همکاری کشور عراق برای رفع این چالش مهم را خواستار شد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به گفتگوی تلفنی شب گذشته خود با عدلیه حمود وزیر بهداشت عراق اظهار داشت: مهم‌ترین محور این گفتگوی تلفنی، طوفان‌های گرد و غبار و ضرورت مهار کانون‌های گرد و غبار عراق به ویژه کانون‌های موثر بر مناطق غربی و جنوبی ایران همچون تالاب‌های مرزی بود.

وی افزود: در این گفتگو ضمن تأکید بر ضرورت افزایش همکاری های دو جانبه به ویژه در حوزه محیط زیست، خواستار اجرایی شدن یادداشت‌های همکاری دو کشور در این زمینه شدیم.
ابتکار ادامه داد: برای وزیر بهداشت عراق برخی از مهم‌ترین اثرات طوفان‌های گرد و غباری ایجاد شده از کانون‌های عراق همچون طوفان روز جمعه ۲۹ بهمن ماه مناطق جنوبی به ویژه خوزستان و شهر اهواز برای مردم را شرح دادم و خاطرنشان کردم که این طوفان‌های گرد و غبار چه تأثیراتی بر بخش های مختلف همچون سلامت، بهداشت و اقتصاد دارد.
رئیس سازمان محیط زیست گفت: در این تماس تلفنی بر خواسته به حق دولت جمهوری اسلامی ایران برای مقابله جدی دولت عراق با کانون‌های گرد و غبار و برنامه ریزی برای مهار آن‌ها تاکید کردم.
به گفته وی؛ عدلیه حمود وزیر بهداشت عراق ضمن اعلام آمادگی کشور عراق برای همکاری در این زمینه، برای پیگیری و رسیدگی ویژه به موضوع قول مساعد داده است./ص
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين