امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۹:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل:

«یتیم‌خانه ایران» در سینما آزادی بابل اکران می‌شود/ این فیلم از منظر تاریخی بسیار ارزشمند است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل خبر از اکران عمومی فیلم یتیم‌خانه ایران در این شهر داد و گفت: خوشحالیم در سینمای ایران فیلمی بر روی پرده رفته است که برهه تاریخی و دردناک ایران را به نمایش گذاشته و از رهگذر عبرت از بسیار ارزشمند بوده و موردتاریخ توجه قرار گرفته است.

به گزارش بابل نوین، عیسی محمدی‌فیروزجایی رییس اداره فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی بابل در گفت‌و گوی تلفنی با خبرنگار بابل نوین اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده و درخواست‌های مردم بابل برای اکران عمومی فیلم سینمایی “یتیم‌خانه ایران” این فیلم از امروزچهارشنبه چهارم اسفند به مدت یک هفته در سینما آزادی بابل به نمایش در خواهد آمد.

وی افزود: خوشحالیم در سینمای ایران فیلمی بر روی پرده رفته است که برهه تاریخی و دردناک ایران را به نمایش گذاشته و از رهگذر عبرت از بسیار ارزشمند بوده و موردتاریخ توجه قرار گرفته است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل ادامه داد: این فیلم برهه‌ای از تاریخ مقاومت مردم ایران در مقوله اقتصادی را نشان می‌دهد که به واسطه عدم مدیریت درست کشور و حضور کشورهای حاضر در جنگ جهانی و استفاده از خاک این مرز و بوم قحطی بخش وسیعی از زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داد که باز با صبوری آن را تحمل کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: برهه تاریخی که این فیلم بر آن تاکید دارد دقیقا زمانی بود که ایران در جنگ جهانی دوم اعلام بی طرفی کرده بود اما دول غربی و شرقی دست از سر این کشور به واسطه ویژگی‌های جغرافیایی و منابع خدادادی برنداشته و فشارهای مختلفی را بر مردم ما تحمیل کردند که مظلومیت ایرانیان در آن برهه از تاریخ سند و گواه ماندگاری بر خویشتن داری و عدم تمایل به جنگ را نشان می‌دهد.

محمدی فیروزجایی افزود: این برهه از تاریخ دقیقا عملکرد نامطلوب شاه و حکومت پهلوی را در کشور نشان می‌دهد که باید درس عبرتی برای نسل‌های حاضر و بعدی کشور باشد.

وی در پایان گفت: این گونه رخدادهای بزرگ تاریخی شاید رنج و مرارت بسیاری برای مردم ایران در آن برهه از تاریخ بر جای گذاشت اما همین حوادث باعث شد انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به پیروزی برسد و امروز شاهد حمایت‌های کم‌نظیر مردم انقلابی ایران در تمام صحنه‌های حساس کشور باشیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين